Kuşadası'nda Turizm İçin Sıkı Güvenlik Önlemleri

Kuşadası'nda Turizm İçin Sıkı Güvenlik Önlemleri

Turizm Sezonunun Başlamasıyla Birlikte Turizm Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Kuşadası'nda Sıkı Güvenlik Önlemleri Alınmaya Başlandı. Mahkemeden Haftalık Olarak Genel Arama Kararı Çıkartılırken, Polis Ekipleri, Kuşadası'nın Giriş ve Çıkışlarında Sabit Kontrol Noktaları Oluşturdu.

Kuşadası'nda Turizm İçin Sıkı Güvenlik Önlemleri

Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte turizm güvenliğini sağlamak amacıyla Kuşadası'nda sıkı güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Mahkemeden haftalık olarak genel arama kararı çıkartılırken, polis ekipleri, Kuşadası'nın giriş ve çıkışlarında sabit kontrol noktaları oluşturdu.

Önceki yıllarda hedef olduğu terör saldırıları nedeniyle ağır yara alan Kuşadası'nda polis geçen yıl olduğu gibi bu yıl da neredeyse kuş uçurtmuyor. Mahkemeden alınan karar doğrultusunda hem Kuştur ve Davutlar yol sapağında hem de şehrin ana arterlerinde şüpheli görülen araçlar aranmaya, kimlik denetimleri yapılmaya başlandı. Bunun yanında Kuşadası merkezinde devriye gezen sivil ekip sayısı artırılırken, liman ve marina önünde de yoğun önlemler alındı. İlk etapta Kuşadası polisine Aydın İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinden 70 polis takviyesi yapılırken, Kuşadası'ndaki görevli polis sayısı 325'e çıktı.

Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ve Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek görevli emniyet amirleri ile birlikte giriş ve çıkış noktaları ile şehrin çeşitli merkezlerinde alınan önlemleri denetledi. Kaymakam Esen, turizm sezonunun huzur ve güven ortamı içinde geçmesi için tüm önlemleri eksiksiz aldıklarını söyledi. Mobese kamera sisteminin de montajının tamamlanma aşamasında olduğunu kaydeden Kaymakam Esen, "Aydın'dan da takviye ekiplerimiz geldi. Kuşadası'nda özellikle turizm sezonunda giriş ve çıkışlardaki arama-tarama uygulamalarımız başladı. Kontrol noktaları oluşturdu. Uygulama çalışmalarımız 24 saat boyunca aralıksız sürüyor. Hiçbir olumsuzluğa izin vermeyeceğiz. Amacımız huzurlu bir turizm sezonu geçirmek. Tatil için Kuşadası'na gelenlere güvenli bir ortam yaratmak" dedi.

(ZH-ÖZ-Y)