Kuşadası'nda Turizm Haftası Etkinlikleri

Kuşadası'nda Turizm Haftası Etkinlikleri

15-22 Nisan Turizm Haftası Tüm Türkiye'deki Olduğu Gibi Kuşadası'nda Dan Tarihine Kadar Çeşitli Etkinlikler Gerçekleştirilecek.

Kuşadası'nda Turizm Haftası Etkinlikleri

15-22 Nisan Turizm Haftası tüm Türkiye'deki olduğu gibi Kuşadası'nda dan tarihine kadar çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Kuşadası'ndaki Turizm Haftası kutlamaları bugün Saat: 14.00 gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı. Belediye önünden start alan kortej yürüyüşü İnönü Bulvarı, Sağlık Caddesi, Kalekapısı, Barbaros Bulvarı, Kervansaray önü ve Atatürk Bulvarı'nda devam etti.

Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka ile Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu ve Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, Rehberler Derneği üyeleri, otelciler, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşların katıldığı kortejin ardından, Atatürk Meydanı'nda tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, turizmde Aydın'ın gelirlerini artırmak için büyük çaba sarfettiklerini belirterek, 2007 sezonundan son derece ümitli olduğunu söyledi. Daha sonra konuşan Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Yılmaz Gencer ise 22 Nisan tarihine kadar sürecek etkinlikler sırasında turizmi çeşitlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bu arada, Kuşadası'ndaki turizm haftası etkinlikleri salı günü saat 14.00'de Korumar Otel'de 2006 yılının değerlendirilip, 2007 yılından beklentilerin ele alınacağı bir turizm sempozyumu ile devam edecek. 18 Nisan Çarşamba günü ise Aşçılar Derneği tarafından Atatürk Meydanı'ndan KEGEV'e yürüyüş yapılacak ve Saat: 12.00'de de yemek fuarının açılışı gerçekleştirilecek. Turizm Haftası etkinlikleri 19 Nisan'da Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin bahçesindeki ağaç dikimiyle devam edecek ve aynı gün barmenler yarışması düzenlenecek.

(ZH-İK-YK)

16.04.2007 19:22 TSİ