Kuşadası'nda Organize Suç Örgütü Operasyonu

Kuşadası'nda Organize Suç Örgütü Operasyonu

Aydın'ın Kuşadası İlçesinde, Bir Organize Suç Örgütüne Yönelik Yapılan Operasyonda 2 Kişi Gözaltına Alındı.

Kuşadası'nda Organize Suç Örgütü Operasyonu

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, bir organize suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçaklık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Didim merkezli olarak, Kuşadası ve Söke'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Şafak" adlı operasyon kapsamında Kuşadası'nda da 2 ev ve bir akaryakıt istasyonuna baskın düzenlendi. Operasyonlarda Abdulgani K. ile Mustafa N. isimli 2 kişi, organize suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Bu arada, 2 ev ve bir akaryakıt istasyonuna yapılan baskında Volter marka 9 mm. çapında

ruhsatsız bir silah ile 80 adet mermi ve 1 adet sahte sürücü belgesi ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 zanlı, Didim Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Kuşadası Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Kuşadası'nda huzur operasyonları yaptı. Kuşadası'nın Söke ve Selçuk ilçeleri Aydın iline giden anayolun yanı sıra şehir merkezindeki önemli kavşaklarda tüm araçlar tek tek durdurularak uygulama yapıldı. Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, yaz sezonunda gerçekleştirdikleri uygulamaların kış sezonunda da devam edeceğini söyledi.

(ZH-OK-Y)