Kuşadası'nda Kaçak Göçmen Operasyonu

Kuşadası'nda Kaçak Göçmen Operasyonu

Kuşadası'nda Polisin Gerçekleştirdiği Operasyonda 14 Filistinli Kaçak Göçmen Ele Geçirildi. Olayla İlgili Gözaltına Alınan Türk Vatandaşı İse, Çıkarıldığı Mahkeme Tarafından Tutuklandı.

Kuşadası'nda Kaçak Göçmen Operasyonu

Kuşadası'nda polisin gerçekleştirdiği operasyonda 14 Filistinli kaçak göçmen ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan Türk vatandaşı ise, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Kuşadası Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Yavansu Mahallesi'nde bir minibüse operasyon yaptı. Minibüste yapılan aramada, pasaportları bulunmayan 14 Filistinli kaçak ile insan kaçakçılığı yaptığı ileri sürülen Türk vatandaşı D.A. isimli kişi gözaltına alındı. Polis ekipleri, olayla ilgili daha sonra bir otelde bulunan M.C. isimli bir kişiyi daha gözaltına aldı.

Sorgulamalarının ardından pasaport kanununa muhalefet suçundan Kuşadası'nda hakim karşısına çıkarılan 14 Filistinli şahsın sınırdışı edilmesine karar verildi.

Bu arada, mültecilerin ifadeleri doğrultusunda insan kaçakçılığı yaptığı tespit edilen D.A., tutuklanarak Söke Cezaevi'ne konuldu.

(ZH-OK-Y)