Kuşadası'nda Hıv Virüsü Paniği

Kuşadası'nda Hıv Virüsü Paniği

Aydın'ın Kuşadası İlçesinde Fuhuş Yaptıkları İddiasıyla Yakalanan 6 Yabancı Uyruklu Kadının 3'ünde Hıv ve Hepatit C Virüsü Tespit Edilmesi Ortalığı Karıştırdı. Kuşadası Sağlık Grup Başkanı Şükrü Güngör, Hayat Kadınlarıyla İlişkiye Girenlerin En Kısa Sürede Sağlık Kuruluşlarına Başvurmalarını İstedi.

Kuşadası'nda Hıv Virüsü Paniği

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde fuhuş yaptıkları iddiasıyla yakalanan 6 yabancı uyruklu kadının 3'ünde HIV ve Hepatit C virüsü tespit edilmesi ortalığı karıştırdı. Kuşadası Sağlık Grup Başkanı Şükrü Güngör, hayat kadınlarıyla ilişkiye girenlerin en kısa sürede sağlık kuruluşlarına başvurmalarını istedi.

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda, bir otelde fuhuş yaptıkları belirlenen 6 Gürcistan uyruklu kadın yakalandı. İşlemleri tamamlandıktan sonra sınır dışı edildikleri öğrenilen kadınlardan 3'ünde Kuşadası Devlet Hastanesi'nde yapılan tetkiklerde, AIDS'e yol açan HIV virüsü ile Hepatit C virüsüne rastlandı. Kuşadası Sağlık Grup Başkanı Şükrü Güngör, söz konusu hayat kadınlarıyla ilişkiye giren erkeklerin en kısa sürede sağlık

kuruluşlarına başvurmalarını istedi.

(ZH-OK-OK-Y)