Kuşadası'nda Gürültü Semineri Düzenlenecek

Kuşadası'nda Gürültü Semineri Düzenlenecek

Kuşadası Belediyesi Tarafından İlçede Faaliyet Gösteren Eğlence Merkezleri ve Müzikli İş Yerleri Yetkililerine "Gürültü" Semineri Verilecek. İşletmecilerin İleride Herhangi Bir Mağduriyet Yaşamamaları İçin Mutlaka Bu Seminere Katılmaları Gerekiyor.

Kuşadası'nda Gürültü Semineri Düzenlenecek

Kuşadası Belediyesi tarafından ilçede faaliyet gösteren eğlence merkezleri ve müzikli iş yerleri yetkililerine "gürültü" semineri verilecek. İşletmecilerin ileride herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için mutlaka bu seminere katılmaları gerekiyor.

07.03.2008 tarih ve 26809 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği gereği, Çevresel Gürültü Seviyesi Değerlendirme Raporu hazırlatılması ile ilgili 9 Temmuz 2008 tarihinde saat 14.00'te Kuşadası Belediye Meclis Salonu'nda bilgilendirme toplantısı yapılacak. Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, söz konusu toplantıya belediye sınırları içerisinde bulunan, canlı müzik yapan ve elektronik olarak yükseltilmiş müzik yayını yapan işletmelerin katılacağını söyledi. Toplantıda, Çevresel Gürültü Seviyesi Değerlendirme Raporu'nun niçin gerektiği, nasıl ve kimlere hazırlatılabileceği ve rapor bulunmaması durumunda ne gibi yaptırımlar uygulanacağı hakkında bilgi verileceğini kaydeden Akdoğan, "9 Temmuz tarihinde saat 14.00'te Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenecek toplantıya eğlence sektöründe faaliyet gösteren, müzik yayını yapan veya yapmayı düşünen tüm işletmelerin katılması gerekmektedir" dedi.

(ZH-OK-Y)

Kaynak: İHA