Kuşadası'nda Fuhuş Operasyonu

Kuşadası'nda Fuhuş Operasyonu

Aydın'ın Kuşadası İlçesinde Polisin Düzenlediği Fuhuş Operasyonunda, 8 Yabancı Uyruklu Hayat Kadını ile Kadınları Fuhşa Teşvik Ettiği İddia Edilen 4 Otel Yöneticisi Gözaltına Alındı.

Kuşadası'nda Fuhuş Operasyonu

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde polisin düzenlediği fuhuş operasyonunda, 8 yabancı uyruklu hayat kadını ile kadınları fuhşa teşvik ettiği iddia edilen 4 otel yöneticisi gözaltına alındı.

Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Amirliği ekipleri, bir ihbar üzerine gece saat 00.30 sıralarında Alacamescit Mahallesi Sarı Sokak'taki Garden Place isimli otele baskın düzenledi. Baskında biri yaşı küçük olmak üzere 8 yabancı uyruklu kadın, para karşılığı fuhuş yaparken suçüstü yakalandı. Operasyonda, hayat kadınlarına yer temin ettikleri ve aracılık yaptıkları iddia edilen otelin sahibi U.U., otel yöneticileri N.M., M.Ö. ve V.Y. de gözaltına alındı.

Poliste yapılan sorgulamalarının ardından mahkemeye çıkarılan zanlılardan otel sahibi U.U. ile N.M. tutuklanarak Söke Cezaevi'ne gönderilirken, M.Ö. ve V.Y. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yabancı uyruklu 8 hayat kadını ise, sınır dışı edilmek üzere Aydın Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edildi.

(ZH-CC-CC-Y)