Kuşadası'nda Fırtına

Kuşadası'nda Fırtına

Dası'nda Fırtına

Kuşadası'nda Fırtına

DASI'NDA FIRTINA

- SEA DİAMOND İSİMLİ TURİST GEMİSİ, FIRTINA YÜZÜNDEN KUŞADASI LİMANI'NDA MAHSUR KALDI, ROMÖRKÖRLERİN YARDIMIYLA YOLUNA DEVAM EDEBİLDİ

- KUŞADASI KÖRFEZİ'NDE 6 İLA 8 KUVVETİNDEKİ FIRTINA YÜZÜNDEN BALIKÇILAR DENİZE AÇILAMADI

(FOTOĞRAFLI)

ZAFER HACISALİHOĞLU

AYDIN (İHA)- Kuşadası Körfezi'nde sabaha karşı başlayan fırtına hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Bir turist gemisi fırtına yüzünden mahsur kalırken, balıkçılar ve yatlar denize açılmadı.

Liman Başkanlığı denize çıkış yapmak isteyenlere izin vermezken, Kuşadası'na bu sezon 2. seferini yapan Sea Diamond isimli turist gemisi de fırtına yüzünden Kuşadası Limanı'nda mahsur kaldı. 600 Amerikalı turisti taşıyan gemi, daha sonra romorkörlerin yardımıyla açığa çekildi ve yoluna devam etti.

Meteoroloji Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Batı ve Kuzeybatıdan yönlerden esmekte olan rüzgar, 6 ila 8 kuvvetine ulaşarak fırtınaya dönüştü. Fırtına nedeniyle Liman Başkanlığı Kuşadalı balıkçılar ile yatların denize açılmasına izin vermedi. Yapılan açıklamada fırtınanın halen etkili olduğu belirtilerek, ikinci bir açıklamaya kadar Kuşadası Körfezi'nden denize açılmanın yasaklandığı belirtildi.

Kuşadası Körfezi'ndeki fırtına en çok balıkçıları etkiledi. Denize açılamayan Kuşadalı balıkçılar, tüm hazırlıkların boşa gittiğini belirterek, fırtınanın dinmesini beklemeye başladı.

(ZH-İK-YK-ÖK-Y)