Kuşadası'nda Esnafın Sezon Hazırlığı

Kuşadası'nda Esnafın Sezon Hazırlığı

2008 Turizm Sezonundan Büyük Beklentisi Olan Kuşadası Esnafının Tadilat Çalışması Büyük Bir Hızla Devam Ediyor. Mart Ayında Başlayacak Olan Gemi Seferlerine Yetişmek İçin Özellikle Kuşadası'nın Alış Veriş Merkezleriyle Ünlü Barbaros Bulvarı ile Orient ve Grand Bazaar'da Bulunan Bazı Turistik Mağazalardaki Hummalı Çalışma Dikkat Çekiyor.

Kuşadası'nda Esnafın Sezon Hazırlığı

2008 turizm sezonundan büyük beklentisi olan Kuşadası esnafının tadilat çalışması büyük bir hızla devam ediyor. Mart ayında başlayacak olan gemi seferlerine yetişmek için özellikle Kuşadası’nın alış veriş merkezleriyle ünlü Barbaros Bulvarı ile Orient ve Grand Bazaar’da bulunan bazı turistik mağazalardaki hummalı çalışma dikkat çekiyor.

Kuşadası turistik çarşı esnafı, yatırım yapmadan para kazanılmayacağının bilinci içerisinde işyerlerini sezona hazır hale getirmenin telaşına düştü. Turist gemilerinin Mart ayından itibaren start alacak olması nedeniyle sezon hazırlığına önceden başlayan esnaf, 2008’den son derece ümitli.

Yeni sezon hazırlıklarının iyi gittiğini ve vitrinlerini yenilediklerini kaydeden Kuşadası çarşı esnafı, sezondan beklentilerinin yüksek olduğunu belirtiyor. Turistlere daha kaliteli hizmet vermek amacıyla mağazalarında tadilat yaptıklarını kaydeden esnafların büyük bölümü uzun bir aradan sonra vitrinlerini de yeniliyor.

(ZH-İK)

10.02.2008 23:42 TSİ