Kuşadası'nda Açık Havada Açık Büfe İftar Keyfi

Kuşadası'nda Açık Havada Açık Büfe İftar Keyfi

14.08.2012 22:30 | Son Güncelleme: 14.08.2012 22:30
Kuşadası'nda Açık Havada Açık Büfe İftar Keyfi

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Kuşadası Profesyonel Ahçılar Derneği ve Kuşadası Belediyesi işbirliği ile Kuşadası İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı'ndaki yemeğe 2 bin 500 aşkın yerli ve yabancı açık havada beş yıldızlı otellerin aşçıların...

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Kuşadası Profesyonel Ahçılar Derneği ve Kuşadası Belediyesi işbirliği ile Kuşadası İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı'ndaki yemeğe 2 bin 500 aşkın yerli ve yabancı açık havada beş yıldızlı otellerin aşçıların ellerinden hazırlanan ve ikram edilen yemeklerle Kandil Gecesi'nde iftarlarını açtı.

Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Uğur Apak "Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Ramazan ayının mübarek Kandil Gecesi'ndeki yemeğimize ilçemizde bulunan dört ve beş yıldızlı otellerin aşçılarının hazırladığı yemeklerle düzenledik. Bugün burada on beş ton karpuz ve kavun, bir buçuk ton et ve tavuk dönerin yanı sıra makarna, çorba, helva ve lokma ikramı yaptık.Katılımdan dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Esat Altıngün de Kuşadası Profesyonel Ahçılar Deneği ile birlikte düzenledikleri Ramazan ayının içindeki bu Mübarek Kandil Gecesi'ndeki iftara bu yıl çok yoğun bir katılım olduğunu söyledi. Altıgün, "Bu gösteriyor ki halkımız artık bu yemeği benimsedi ve sahiplendi. Belediye olarak da tüm imkanlarımızla bu yemeği desteklemeye devam edeceğiz. Dileyen vatandaşlarımız yanlarında getirdikleri kaplarla beş yıldızlı otellerdeki menülerden oluşan ve profesyonel aşçıların hazırladığı yemekleri evlerine de götürüyorlar. Ramazan ayının bu mübarek gününde iftarlarını bizlerle birlikte sahil şeridinde açık havada açık büfede açan tüm halkımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kuşadası İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanındaki iftara katılanlar iftar öncesinde uzun kuyruklar oluşturdu. Görevlilerin saat 20.00 de kapıları açmaları ile hazırlanan stantlarda sıraya girerek kısa sürede büfelerde sunulan yemekleri tükettiler. Vatandaşlar ezanın okunması ile birlikte hazırlanan masalarda yada yerlerde sahil şeridinde kurdukları yer sofraları ile açık havada iftar açmanın mutluluğunu yaşarken alanda dağıtılan su,ayran ve çayın da yemekler gibi kısa sürede tüketildiği gözlemlendi.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

title