Kuşadası Devlet Hastanesi'ne Hasta Akını

Kuşadası Devlet Hastanesi'ne Hasta Akını

Son Yıllarda Sürekli Eleştirilen Ancak Hizmet Kalitesini Yükseltmeye Yönelik Girişimler ve Iso 9001 Belgesi Almasıyla Dikkatleri Üzerine Çeken Kuşadası Devlet Hastanesi'nde Tam Bir Hasta Akını Yaşanıyor. Son Günlerde Kapasitesinin Üzerinde Bir Taleple Karşılaşan Kuşadası Devlet Hastanesi'ne Önceki Gün 927 Kişinin Muayene ve Tedavi İçin Başvurduğu Ortaya Çıktı.

Kuşadası Devlet Hastanesi'ne Hasta Akını

Son yıllarda sürekli eleştirilen ancak hizmet kalitesini yükseltmeye yönelik girişimler ve ISO 9001 belgesi almasıyla dikkatleri üzerine çeken Kuşadası Devlet Hastanesi'nde tam bir hasta akını yaşanıyor. Son günlerde kapasitesinin üzerinde bir taleple karşılaşan Kuşadası Devlet Hastanesi'ne önceki gün 927 kişinin muayene ve tedavi için başvurduğu ortaya çıktı.

50 yataklı Kuşadası Devlet Hastanesi'nde polikliniklerdeki uzun kuyrukların oluşmasının yanı sıra tüm yataklar da dolu. Yoğun talep nedeniyle muayene olmak isteyenler sabahın ilk ışıklarından itibaren sıraya girmek ve saatlerce hastane kapısında beklemek zorunda.kalıyor.

Daha yaz sezonu başlamadan yoğun bir taleple karşılaşan Kuşadası Devlet Hastanesi'nde uzun süre kuyrukta bekledikten sonra muayene olmayı başaran vatandaşlar, sıra nedeniyle de farklı görüşlere sahip. Kimi hastanenin çok güzel bir konuma sahip olduğunu ve bu nedenle burayı tercih ettiklerini belirtirken, kimileri ise polikliniklerin önündeki yığılmaların sıra uygulamasından kaynaklandığını ileri sürüyor.

(ZH-İK-YK)

24.03.2007 18:14 TSİ

Kaynak: İHA