Kuş Dili Haberleri

Kuş Dili haber, Kuş Dili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuş Dili - 09.01.2017
Geçilebilir) Kartal Belediyesi 2017'nin İlk Muhtarlar Toplantısını Gerçekleştirdi
Aşure dağıtımlarında söylediğim gibi, aşurenin içine giren her tat mükemmel. Biz aşure gibi olmak zorundayız. 2017'nin önce sağlık getirmesini diliyorum. Huzur getirecek mi? Söylediğim gibi zaman zaman huzursuzluk olacak. Ama bu söylediklerimin dışında katiyen moralimizi bozmadan, canımızı sıkmadan yolumuza devam edeceğiz. Ateş düştüğü yeri yakar. Belki biz de yanacağız ama önemli olan Kartal Belediyesi'nin sahildeki binasına astığım pankartta yazandır. Her sene 10 Nisan'da Kuş Dili Mezarlığı'nda andığımız, Ermeni tehciri nedeni ile hükümetin verdiği kararı uygulayan Boğazlıyan Kaymakamını suçsuz bulan mahkemeye karşı aynı Silivri'deki gibi İngilizlerin baskısı ile yeni bir mahkeme kurulması sonucu asılan ve asılırken de -çocuklarım Türk milletine emanettir.
Kuş Dili - 14.07.2016
Kuşköy, Unesco Yolundaki "Kuşdili" İçin Festivale Hazırlanıyor
Düşman askerlerinin kuş diline anlam veremediğini dile getiren Civelek, "Dedelerimiz anlaşmayı devamlı kuşdiliyle yapmışlar.
Kuş Dili - 29.04.2016
Merhamet ve Adalet Uluslararası Kısa Film Yarışması
Ön elemeyi geçen Abdurrahman Öner "Buhar", Ercan Selim Öngöz "Cennet İçin", Abdelhamid Mahfoud "Draw The Prophet", Ramazan Akdağ "Elif", Turan Haste "Hasat Zamanı", Elif Yüksel "Hayat Bu", Muaz Güneş ve Emrah Doğru "Hek-Yumurta", Ahmet Toklu "Huzurevi", Abdullah Şahin "Kontur", Mehmet Akif Güler "Kuş Dili", Selman Nacar "Kuyu", Denizcan Yüzgül "One Human Family", Seyid Çolak "Serender", Tayfun Dalkılıç "Sınırda", Nuri Cihan Özdoğan "Sırat", Hakan Sümer "Sonuç", Hasan Kalender "Tecahül-i Arif" Hasan Kalender, Reza Jamali "The Bridge", Nafiseh Sadat "There Are No Thieves In This City" ve Serdal Altun ise "Uçurtma" isimli filmleriyle yarışacak.
Kuş Dili - 23.01.2016
Lübnan'da "Mantıku't-Tayr" Sergisi
Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki Yunus Emre Enstitüsü'nde İranlı şair ve mutasavvıf Feridüddin Attar'ın "Mantıku't-Tayr" (Kuş Dili) kitabındaki hikayeleri konu alan resim sergisi açıldı.
Kuş Dili - 28.11.2015
III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Sona Erdi
Festival kapsamında ödül alan tüm filmler ise şu şekilde: İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü: Kuş Dili / Yönetmen: Mehmet Akif Güler Y-İstanbul OIC Youth Capital Özel Ödülü: Beaitiful City / Yönetmen: Soheil Sadeghi Y-İstanbul OIC Youth Capital 3.
Kuş Dili - 28.11.2015
3. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Sona Erdi
"En İyi Ulusal Kısa Belgesel Film" ödülü "Godesbana"nın, "En İyi Uluslararası Kısa Belgesel Film" ödülü "The Pe Teacher Gold And The River", "En İyi Ulusal Kısa Kurmaca Film" ödülü "Sıradaki", "En İyi Uluslararası Kısa Kurmaca Film" ödülü ise "The Preparation" filminin oldu.  "Lost River" filmi "En İyi Görüntü Yönetmeni", "Nabat" filmi "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü, "Misafir" filmi "En İyi Erkek Oyuncu" ödülü, "Babai" filmi "En İyi Senaryo" ödülü, "Borderless" filmi ise "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görüldü.  İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü'nü Mehmet Akif Güler'in yönettiği "Kuş Dili" filmi kazandı.
Kuş Dili - 18.08.2015
Islıkla Anlaşanlar Beynin Her İki Tarafını da Kullanıyor
Giresun’da ıslıkla anlaşan Kuşköy sakinleri önemli bir bilimsel çalışmaya ilham kaynağı oldu. Köylülerin ‘kuş dili’ konuşurken, beyinlerinin her iki lobunu birden kullandığı ortaya çıktı.
Kuş Dili - 02.07.2015
Kuşdili Festivali 19 Temmuz'da Başlıyor
Giresun’un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy köyünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen 18. Kuş Dili Festivali’nin bu yıl 19 Temmuz 2015 Ramazan Bayramı’nın 3. Pazar günü yapılacağı bildirildi.
Kuş Dili - 13.06.2015
20'nci Otçu Göçü Yayla Şenliği
Cumhuriyet Caddesi'ndeki dernek binasının önünde toplanan, kentte yaşayan Giresunlulardan oluşan bir grup, burada "kuş diliyle" İstiklal Marşı'nı seslendirdi.
Kuş Dili - 12.06.2015
Diyarbakır'da Hüda Par Üyesine Yönelik Saldırı
Diyarbakır'da "İslami bilincin" katledildiğini savunan Yılmaz, şöyle devam etti: "2006'dan beri sistemli ve bilinçli şekilde, bölgede yaşayan ümmet bilincine sahip insanlara, tek tipçi, dayatmacı sisteme teslim olmayanlara, bütün tehdit ve baskılara rağmen halkın hizmetinde olan gençliğimizin her türlü fuhşiyattan, her türlü yozlaşmadan kurtulması ve İslami bilinç elde etmeleri için çalışan kardeşlerimize saldırılar yapılmaktadır. Aytaç Baran kardeşimizin şehit edilmesi, kalleşçe katledilmesi ilk olmadığı gibi, son da olmayacağa benziyor." Sadece bir yılda 10'dan fazla kardeşinin katiller tarafından "şehit edildiğine" dikkati çeken Yılmaz, "Kendinden başkasına tahammül göstermeyen, kendisinden başkasının varlığını kabul etmeyen, 'Ya bendensin ya da yok olması gereken bir düşmansın' anlayışında olan zihniyetin mensupları, eğer güçlü bir tepki olmazsa emin olun, durmayacaklardır. Kuş diliyle, ortaya atılan laflarla, katile 'katil' diyememekle, kınamalarla bu canavarlar duracağa benzemiyor" ifadesini kullandı.
Kuş Dili - 10.06.2015
Giresunlular Cumhuriyet Caddesi'nde Horon Oynayıp, Kuş Dili Konuşacak
Bursa Giresun Dernekleri tarafından bu yıl 13-14 Haziran 2015’de Tuzaklı köyünde 20’inci düzenlenecek olan Otçu Göçü Yayla Şenliği öncesinde 13 Haziran Cumartesi günü Cumhuriyet Caddesinde saat 10.00’da yapılacak olan yürüyüşün hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğü belirtildi.
Kuş Dili - 23.02.2015
Karadeniz'in Sıra Dışı İnsanları Destekçilerini Bekliyor
Uluslararası belgesel film festivallerinde de gösterilmesi planlanan "Sıra Dışı İnsanlar" belgeselinde, "lazralli, varangel, kuş dili" gibi Karadeniz insanına özgü birçok buluş hikayeleri ile birlikte ele alınıyor.
Kuş Dili - 19.01.2015
Takviye Kurslarına Kayıt 2,5 Milyonu Aştı
Kemal Biçerli, 2008'den bugüne kadar yaygın eğitim kurumlarında 28 milyon 144 bin 479 kişiye kurs programları ile eğitim öğretim hizmeti verdiklerini, 2007'de 321 olan kurs programı sayısının 2014 itibarıyla 2 bin 51'e ulaştığını, kursiyer sayısının da 4 milyon 724 bin 491 olduğunu kaydetti. Biçerli, 2009'da yüzde 29 olan mesleki ve teknik kursların, toplam kurslar içindeki oranının 2014'te yüzde 67 çıkarıldığını belirtti.   Kurs dağılımlarını da açıklayan Biçerli, yiyecek ve içecek hizmetleri kursuna yüzde 20, kişisel gelişim eğitim kurslarına yüzde 16, pazarlama ve perakende kurslarına yüzde 11, el sanatları teknolojisi ve gıda teknolojisi kurslarına yüzde 6, bilişim teknolojileri, yabancı diller, güzellik ve saç bakım hizmetleri, spor dallarında açılan kurslara yüzde 4, okuma yazma kurslarına yüzde 3, çocuk gelişimi ve eğitimi kurslarına yüzde 2 oranında talep geldiğini aktardı.  Biçerli, kursiyerlerin yüzde 59'unun kadın, yüzde 41'inin erkek, yüzde 40'ının bekar, yüzde 60'nın da evli olduğunu bildirdi.  Türkiye'nin hayat boyu öğrenme katılım oranlarının istikrarlı şekilde yükseltildiğini vurgulayan Biçerli, Türkiye'nin 2013 verilerine göre yüzde 122'lik artış göstererek hayat boyu katılım oranlarındaki yükseliş hızı açısından Fransa ve Portekiz'in ardından 3. sırada yer aldığını kaydetti.  -Kuş dilinden cenaze hizmetlerine ilginç kurslar Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde çok farklı alanlarda kurslar düzenlendiğini anlatan Biçerli, geçen yıl Giresun'un Çanakçı Halk Eğitim Merkezi'nde "Kuş Dili" sertifika programının açıldığını söyledi.
Kuş Dili - 13.06.2014
Zekasıyla Kıskandırıyor
Test çözmenin dışındaki her zamanını kitap okuyarak geçirdiğini anlatan Dadandı, şöyle konuştu: "Matematiğin sayılarla olan bölümünü daha çok seviyorum. En sevdiğim bölüm o. Hesap, dört işlem... Konu üzerinden, konuya yönelik aklıma bir şey geldiğinde yazıyorum. Masalda kuşdili ile ödül aldım. Kuşdili ile ilgili yazılmış pek hikaye bulamadım, ben o konuda bir efsane yaratmak istedim biraz. İki aşık var, bunlardan biri büyülerle kuş haline geliyor birbirleriyle haberleşmek için kuş dilini buluyorlar.
Kuş Dili - 21.05.2014
Kuş Dili - 09.05.2014
"5 Okaliptüs Kesildi, Yerine 100 Ağaç Diktik"
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açıklaması şöyle devam etti: Çınar ve manolya ağaçları dikildi "Çalışmalar kapsamında, güzergah üzerinde kesintisiz ulaşımın sağlanması için Üçkuyular yönünden Narlıdere'ye gidişte alışveriş merkezlerinin yarattığı yoğun araç trafiğinin minimum seviyeye indirilmesi için yola bir şerit daha ekleniyor. Böylece Narlıdere'ye direkt gitmek isteyen sürücüler, bu şerit ile mevcut altgeçide yönlendirilecek. Bu sürücüler için sokak girişlerindeki orta refüjlere sığınma cepleri de yapılıyor. Yine güzergah üzerinde araç otoparkları için cep sayısı artırılıyor. Çağdaş Caddesi ve Vali Hüseyin Öğütcen Bulvarı kavşaklarına gelmeden önce oluşturulan geri dönüşlerle kavşak yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor. Proje kapsamında otobüs cepleri artırılarak mevcutlar standart ölçülere getiriliyor. Elektrik hatları yeraltına alınarak yenileniyor. Kaldırımlar engelli geçişlerine uygun hale getirilerek görme engelli vatandaşlar için hissedilebilir yüzey uygulaması gerçekleştiriliyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi önünde ise otobüs durak cepleri oluşturuluyor. Düzenleme projesi kapsamında yine alışveriş merkezlerinin önlerindeki yoğun yaya trafiğinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için yaşlı ve engelliler de düşünülerek yürüyen merdivenli ve asansörlü iki adet yaya üst geçidi yapılması planlandı. Bu kapsamdaki bir yaya geçidinin yapımına başlandı diğer yaya geçidi için ise ihale gerçekleştirildi. Alanda yeterince gelişme göstermemiş 125 adet ağaç zarar vermeden sökülerek bakım için İzmir Büyükşehir Belediyesi fidanlığına alındı. Söz konusu ağaçlar daha sonra başka alanlarda değerlendirilecek. Sökülen ağaçların yerine, şu ana kadar çınar, manolya, süs elması, süs kirazı, üç dişli akçaağaç gibi türlerde yaklaşık 100 ağaç ile kuş dili, bodur gül, dağ muşmulası, zeytin çalısı, gravilya çalısı ve taflan gibi türlerde yaklaşık 2 bin adet çalı grubu dikildi.
Kuş Dili - 07.05.2014
Büyükşehir'den 'Balçova'da Ağaç Kıyımı' İddiasına Yanıt
Mithatpaşa Caddesi Fahrettin Altay-Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi arasındaki 4 kilometrelik güzergahta yol, tretuvar ve trafik düzenlemesi başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmalar çerçevesinde 125 ağacın sökülerek fidanlıkta bakıma alındığını, bunların yerine ise 100 ağaç ile 2 bin adet çalı grubu dikildiğini duyurdu. Büyükşehir’in açıklamasında, “Üçkuyular ile Agora Alışveriş Merkezi arasındaki bölgede yapılan peyzaj çalışması kapsamında; taban suyunu süratle tüketmesi nedeniyle bilim insanları tarafından kent peyzajında kullanılması sakıncalı bulunan 5 adet okaliptüs ağacı kesilmiştir.” bilgisine yer verildi.     İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açıklaması şöyle devam etti: “Çalışmalar kapsamında, güzergah üzerinde kesintisiz ulaşımın sağlanması için Üçkuyular yönünden Narlıdere’ye gidişte alışveriş merkezlerinin yarattığı yoğun araç trafiğinin minimum seviyeye indirilmesi için yola bir şerit daha ekleniyor. Böylece Narlıdere’ye direkt gitmek isteyen sürücüler, bu şerit ile mevcut altgeçide yönlendirilecek. Bu sürücüler için sokak girişlerindeki orta refüjlere sığınma cepleri de yapılıyor. Yine güzergah üzerinde araç otoparkları için cep sayısı artırılıyor. Çağdaş Caddesi ve Vali Hüseyin Öğütcen Bulvarı kavşaklarına gelmeden önce oluşturulan geri dönüşlerle kavşak yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor. Proje kapsamında otobüs cepleri artırılarak mevcutlar standart ölçülere getiriliyor. Elektrik hatları yeraltına alınarak yenileniyor. Kaldırımlar engelli geçişlerine uygun hale getirilerek görme engelli vatandaşlar için hissedilebilir yüzey uygulaması gerçekleştiriliyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi önünde ise otobüs durak cepleri oluşturuluyor. Düzenleme projesi kapsamında yine alışveriş merkezlerinin önlerindeki yoğun yaya trafiğinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için yaşlı ve engelliler de düşünülerek yürüyen merdivenli ve asansörlü iki adet yaya üst geçidi yapılması planlandı. Bu kapsamdaki bir yaya geçidinin yapımına başlandı diğer yaya geçidi için ise ihale gerçekleştirildi. Alanda yeterince gelişme göstermemiş 125 adet ağaç zarar vermeden sökülerek bakım için İzmir Büyükşehir Belediyesi fidanlığına alındı. Söz konusu ağaçlar daha sonra başka alanlarda değerlendirilecek. Sökülen ağaçların yerine, şu ana kadar çınar, manolya, süs elması, süs kirazı, üç dişli akçaağaç gibi türlerde yaklaşık 100 ağaç ile kuş dili, bodur gül, dağ muşmulası, zeytin çalısı, gravilya çalısı ve taflan gibi türlerde yaklaşık 2 bin adet çalı grubu dikildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kuş Dili Haberleri | Kuş Dili Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kuş Dili haberleri, son dakika kuş dili haber ve gelişmeleri burada. Başbakan Yıldırım: Ne Yazık Ki Sosyal Medya Dili Gençlerimiz Arasında Geçerli Bir Yazı İletişim....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.6.2021 15:32:18. #1.14#

title