Kurul Haberleri

Kurul haber, Kurul son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kurul - 31.10.2020
Son dakika haberi | Kırklareli'ne girişlerde "Kovid-19 risk sorgulaması" yapılacak
Kentte Kovid-19 vakalarının artması üzerine İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni tedbir kararları aldı.
Kurul - 31.10.2020
Son dakika haberi! EPDK kararları
Diğer bir kurul kararıyla da BOTAŞ Silivri Depolama Tesisi'nin 2020 yılı gelir tavanı 760 milyon 412 bin 405 lira olarak onaylandı.
Kurul - 30.10.2020
Sağlık Bakanı Koca, Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin salgınla mücadelede diğer ülkelere yardımlarına ilişkin, "Yerli üretimimiz olan maske, tulum gibi kişisel koruyucu ekipmanları, ilaçları, solunum cihazlarını kardeşlerimizle paylaşarak onların salgınla mücadelelerine katkı sağlamaya devam ediyoruz.
Kurul - 30.10.2020
TFF Tahkim Kurulu, Sumudica'nın oğluna verilen 1 yıllık cezayı onadı
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Ninel Sumudica'nın oğlu Marius Stefan Sumudica'ya verilen 1 yıl hak mahrumiyeti cezasını onadı.
Kurul - 29.10.2020
Son dakika: Sakarya'da kamu kurumlarına HES koduyla girilecek
Son dakika haberleri: Sakarya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarına "Hayat Eve Sığar (HES)" koduyla girme zorunluluğu getirildi.
Kurul - 29.10.2020
Avrupa Birliği Başkanlığı 2021-2027 döneminde 7 AB programına katılmayı planlıyor
AB Başkanlığından yapılan açıklamada, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı başkanlığında çevrim içi olarak gerçekleştirilen Avrupa Birliği Programları Kurulu toplantısında AB programlarına katılım konusunun ele alındığı ifade edildi.
Kurul - 28.10.2020
Kütahya'da pozitif ve temaslı evlerine 'ziyarete kapalıdır' uyarısı yazısı asılacak
KÜTAHYA'da İl Hıfzıssıhha Kurulu, artan koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek için ev ziyaretlerini yasaklamasının ardından pozitif ve temaslı olan vaka evlerinin kapısına 'bu konut görüşme ve ziyarete kapalıdır' ibaresi içeren yazı asılmasına karar verildiğini açıkladı.
Kurul - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek döneminde bazı milletvekillerinin kesin hükümlerinin Genel Kurul'da okutulmasının dönem sonuna bırakıldığını ifade etmesine değinen Şentop, Cemil Çiçek döneminde üç tane kesin hükmün bulunduğunu ve bunların da Kemal Aktaş, Engin Alan ve Sebahat Tuncel'e ilişkin olduğunu belirtti.
Kurul - 28.10.2020
Ankara'daki Yıldızlar, Gençler, Büyükler Eskrim Açık Turnuvası sona erdi
Turnuvada derece giren sporcular şunlar: 17 Yaş Altı Yıldız Kızlar Kılıç: 1. Pınar Miray Şişik, 2. Alara Çermen, 3. Gökçe Sena Üstün ve Maya Kerkeser 17 Yaş Altı Yıldız Erkekler Kılıç: 1. Alkım Öztürk, 2. Murat Sarp Aşık, 3. Efe Dinç ve Sinan Par Genç Erkekler Kılıç: 1. Muhammed Furkan Kalender, 2. Sinan Par, 3. Emirhan Çiftci ve Orhun Erke Simav Genç Kadınlar Kılıç: 1. Nisanur Erbil, 2. Aylin Çakır, 3. Gül Arslan ve Deniz Selin Ünlüdağ Büyük Erkekler Kılıç: 1. Enver Yıldırım, 2. Muhammed Anasız, 3. Emirhan Çiftci ve Tunahan Çelebi Büyük Kadınlar Kılıç: 1. Deniz Selin Ünlüdağ, 2. Beyza Demiray, 3. Büşra Nur Adalıoğlu ve Ezgi Koçer 17 Yaş Altı Erkekler Epe: 1. Ardıç Karan Safçı, 2. Burak Türkdil, 3. Halis Efe Elibol ile Yarkın Yılmaz 17 Yaş Altı Kızlar Epe: 1. Aleyna Ertürk, 2. Duru Fazlıoğlu, 3. Yağmur Sönmüş ve Dalya Kıyıcı Büyük Erkekler Epe: 1. Ömer Kaan Öztunç, 2. Alpkan Şahin, 3. Mehmet Tezcan ve Halis Efe Elibol Büyük Kadınlar Epe: 1. Aleyna Ertürk, 2. Damlanur Sönmüş, 3. İlke Özyüksel ve İpek Akşın Yıldız Erkekler Flöre: 1. Mustafa Burak Çufadar, 2. Tan Sezer, 3. Kayhan Sırmacı ve Alp Tuna Korkmaz Yıldız Kızlar Flöre: 1. Alisa İsbir, 2. Almıla Birçe Durukan, 3. Lal Ertün ve Şevval Pelin Cantenar Genç Erkekler Flöre: 1. Alp Eyüpoğlu, 2. Poyraz Tuncer, 3. Baha Baykal Çetinel ve Emir Törü Genç Kadınlar Flöre: 1. Alisa İsbir, 2. Şevval Pelin Cantenar, 3. Nazlı Ceren Alioğlu ve Almila Birçe Durukan Büyük Erkekler Flöre: 1. Poyraz Tuncer, 2. Utku Özyalçın, 3. Engin Batuhan Menküer ve Mustafa Burak Çufadar Büyük Kadınlar Flöre: 1. Firuze Ayşen Güneş, 2. Nazlı Ceren Alioğlu, 3. Eylül Deniz Türkkan ve Alisa İsbir Turnuvada dereceye giren sporculara madalyalarını Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye Eskrim Federasyonu Teknik Kurul ve Olimpiyat Koordinatörü Recep Koç ile diğer yetkililer verdi.
Kurul - 28.10.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Şekerbank'ın 702 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımını onayladı.
Kurul - 28.10.2020
Karabük'ten kısa kısa
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı 2020 yılının son İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Fuat Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.
Kurul - 28.10.2020
Kütahya'da 1 mahalleye koronavirüs karantinası
Kentte koronavirüs vaka sayılarının artmasının ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Ali Çelik başkanlığında toplandı.
Kurul - 28.10.2020
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (2)
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Finansal koşullardaki sıkılaşmayla birlikte kredi büyümesinde gözlenen yavaşlamanın yanı sıra ağırlıklı ortalama fonlama maliyetindeki artış eğiliminin önümüzdeki dönemde de sürdürülmesi enflasyon...
Kurul - 28.10.2020
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (1)
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Önümüzdeki dönemde salgın dönemine özgü destekleyici politikalardaki dengelenmeyle yurt içi talebin hız kesmesi beklenmekle birlikte yıl geneline ilişkin büyüme görünümü önemli ölçüde iyileşmiştir.
Kurul - 28.10.2020
TCMB: Finansal istikrar için bütün araçlar kullanılacak
Politika faizinin yüzde 10.25 düzeyinde sabit tutulduğu, Perşembe günü düzenlenen Para Politikası Kurulu'nun toplantı özetinde, ekonomide kademeli normalleşme adımlarıyla birlikte Mayıs ayında başlayan toparlanmanın, destekleyici politikalar ile güç kazandığına işaret edilerek, "Güçlü kredi ivmesiyle ekonomide sağlanan hızlı toparlanma ve finansal piyasalarda yaşanan gelişmeler neticesinde enflasyon öngörülenden daha yüksek bir seyir izlemiştir" denildi.
Kurul - 28.10.2020
Artvin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı düzenlendi
Artvin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 ekim ayı toplantısı, Vali Yılmaz Doruk başkanlığında gerçekleştirildi.
Kurul - 28.10.2020
2021 yılı bütçesi
2021 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun ve 2019 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda devam ediyor. Komisyonda TBMM, Sayıştay Başkanlığı ve Kamu Denetçiliği Kurumu bütçeleri görüşülüyor. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine TBMM hakkında bilgi verdi. Şentop, Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmalara değinerek, "Ermenistan ordusunun başlattığı geniş kapsamlı saldırılar ve Azerbaycan'daki sivil yerleşim birimlerini hedef alan provokasyonlarıyla başlayan çatışmalar, zaman zaman alınan ateşkes kararlarına rağmen kesintisiz olarak devam etmektedir. Son olarak geçen gün ABD'nin girişimiyle alınan ikinci ateşkes kararı, başlangıcından dakikalar sonra Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırılarıyla ihlal edilmiştir. Yine almakta olduğumuz acı haberler, dün itibarıyla Ermenistan'ın sivil hedeflere yönelik saldırılarına devam etmekte olduğunu göstermiştir. Daha önce çeşitli platformlarda bu kapsamda Bakü'de Azerbaycan Milli Meclisi'nde ve insanlık suçlarına şahitlik eden Gence'de de ifade ettiğim gibi sivillere yönelik bu saldırıları şiddetle kınadığımı bir kez daha huzurunuzda ifade etmek istiyorum. Bu saldırılarda şehit olan bütün kardeşlerimizi rahmetle anıyor, gazilere Cenab-ı Hak'tan acil şifalar niyaz ediyorum. Birleşmiş Milletler kararları başta olmak üzere, birçok uluslararası kuruluşun kararlarında kabul ve ilan edildiği üzere Ermenistan işgali altındaki vatan topraklarını kurtarmak için kahramanca çarpışan Azerbaycan Ordusu'na muvaffakiyetler diliyorum.
Kurul - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Milletvekillerinden gelen yoğun talep üzerine yerleşke içerisinde 100. Yıl Bahçe Lokantası'nın hizmete sunulduğunu anımsatan Şentop, Genel Kurul Salonu'nun tadilatı için Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile 10 Mart 2020'de imzalanan protokol kapsamında, hatip kürsüsünün hidrolik iner-çıkar sisteme çevrildiğini, tavan ve duvar yüzeylerindeki akustik boyaların yenilendiğini, tüm koltukların bakımlarının yapıldığını, ayrıca reji odasının arkasına sistem odası yapabilmek için gerekli tadilatlar ve hazırlıkların da gerçekleştirildiğini belirtti.
Kurul - 28.10.2020
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye Azerbaycan'ın yanında yer almaya devam edecektir
'27'NCİ DÖNEMDE MECLİS BAŞKANLIĞI'NA 3 BİN 147 KANUN TEKLİFİ SUNULDU' Şentop, 27'nci dönemde Meclis Başkanlığı'na 3 bin 147 kanun teklifi sunulduğunu anımsatarak, Genel Kurul gündemine giren 211 kanun teklifinden 106'sının kanunlaştığını bildirdi.
Kurul - 28.10.2020
Cumhuriyet'in ilanı ve Atatürk'ün Cumhurbaşkanı unvanıyla ilk konuşması AA Arşivi ve TBMM kayıtlarında
Bazı yabancı ülkeler de Lozan Antlaşması'nın onayı için Türkiye'deki yeni devlet rejiminin daha açık şekilde belirlenmesini istiyordu. Bu sıralarda İcra Vekilleri Heyeti'nin istifası ve Meclisin güvenini kazanacak bir kabine listesinin oluşturulamaması da bu soruna acil çözüm gerektirdi. 25 Ekim 1923'te ise hükümetin istifasıyla bir bunalım ortaya çıktı. Bu olay Atatürk'e, cumhuriyeti ilan etmek için beklediği fırsatı verdi. 28 Ekim 1923 akşamına kadar hükümetin kurulamaması üzerine Mustafa Kemal Paşa, Çankaya Köşkü'nde arkadaşlarına "Yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz.
Kurul - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Aydemir, bütçe üzerindeki değerlendirmelerin Genel Kurul'da da yapılacağını anımsatarak, oradan mesajların vatandaşlara net bir şekilde verilebileceğini kaydetti.
Kurul - 28.10.2020
Son dakika haberleri! EPDK kurul kararı
Son dakika haberler... Dağıtım lisansı sahibi tüzel kişilerin dağıtım sistemi gelir düzenlemesi kapsamında yatırım harcamalarının belirlenmesi ve gerçekleşmesinin izlenmesine ilişkin kurallar belirlendi.
Kurul - 28.10.2020
Gıda, tarım ve orman alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
Tütün mamulü üreticilerinin bir takvim yılı içinde yurt içi piyasaya arz amacıyla ürettikleri ve ithal ettikleri sigara, nargilelik tütün mamulü, sarmalık kıyılmış tütün mamulü ve pipoluk tütün mamulü kategorilerinde kullandıkları toplam tütünün, kategori bazında en az yüzde 30'unun...
Kurul - 28.10.2020
Son dakika haberleri! BM, New York'taki genel merkezindeki toplantıları Kovid-19 vakalarının ardından iptal etti
BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, 193 üye ülkenin daimi temsilciliklerine gönderdiği mektupta, BM Genel Merkezi'ndeki tüm fiziksel toplantıların bir ülkenin daimi temsilciliğindeki Kovid-19 vakalarının üzerine bu hafta iptal edildiğini bildirdi.
Kurul - 27.10.2020
TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulunda İYİ Parti, HDP ve CHP'nin grup önerileri kabul edilmedi.
Kurul - 27.10.2020
Kastamonu'da 2 köy karantinaya alındı
Kaymakam Ejder Demir başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçeye bağlı Sökü ve Kayaelması köylerinin 14 gün süreyle karantinaya alınmasını kararlaştırdı.
Kurul - 27.10.2020
Çocuk Vakfı'ndan "Eğitim ve Öğretim Hareketi" için çağrı
Açıklamada, Eğitim ve Öğretim Hareketi için "Medeniyet değerleri ve insan anlayışı", "Çocuğa ve çocuk görüşüne saygı", "Bilimsel yaklaşım", "Evrensel pedagojik değerler", "Özerk kurul modeli", "Partilerüstü yaklaşıma uygunluk", "Bütün toplumsal paydaşların katılımı" başlıklarında 7 ilkenin belirlendiği aktarıldı.
Kurul - 27.10.2020
Ortak Yapım Projesi'yle Türk tiyatrosuna yeni oyunlar kazandırılacak
Proje kapsamında desteklenecek oyun metinlerinden beşi seçici kurul tarafından belirlenen oyun yazarlarına sipariş edilirken, kalan beş metin için açık çağrı yapıldı.
Kurul - 27.10.2020
Son dakika haberi... TCMB geleneksel yöntemli repo ihalesinde faiz yüzde 14.75
Merkez Bankası (TCMB), geçen Perşembe günü, politika faizini yüzde 10.25'te sabit tuttuğunu açıkladı. TCMB Para Politikası Kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada, "Kurul, para politikası operasyonel çerçevesinde değişikliğe giderek Geç Likidite Penceresi işlemlerinde uygulanacak Merkez Bankası borç verme faiz oranı ile gecelik borç verme faiz oranı arasındaki farkın 300 baz puan olarak belirlenmesine karar vermiştir" denildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kurul Haberleri | Kurul Haber - Haberler - Kurul haberleri, son dakika kurul haber ve gelişmeleri burada. MHP Edremit Kongresi'nde Halil Görmen güven tazeledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.11.2020 05:33:32. #1.14#
title