Kurtulmuş: Millet Türkiye'de Oynanan Oyunların Farkında

Kurtulmuş: Millet Türkiye'de Oynanan Oyunların Farkında

Kurtulmuş: Millet Türkiye'de Oynanan Oyunların Farkında
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, milletin Türkiye'de oynanan oyunların farkında olduğunu belirtti.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, milletin Türkiye'de oynanan oyunların farkında olduğunu belirterek, "Son zamanlarda yapılan bu operasyonlara karşı millet etki altında kalabilirdi. Ancak millet oynanan oyunların farkına vardı. İnşallah milletimiz bu oynanan oyunun sonuçlarını seçimlerde sandığa giderek, cümle aleme gösterecektir" dedi.

AK Parti Bitlis İl Başkanlığınca düzenlenen 'Gönüllü Gençler Toplantısı'na katılan Kurtulmuş, ülkede 12 yıldır her alanda büyük hizmetlerin gerçekleştirildiğini belirterek, ancak bunların içinde en önemli icraatın çözüm süreci olduğunu ve bu sürecin başarıyla yürütüldüğünü söyledi. 28 yılda memlekette 32 bin insanının öldüğünü ve 32 bin ailenin ocağına ateş düştüğünü anımsatan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Burada polis, asker, doktor ve öğretmenimiz öldü. Bu yıllarda milletimiz terörden birçok sıkıntı çekti. Terörle mücadeleye büyük para harcandı. Eğer bütün bunlar teröre harcanmasıydı, bugün ülkede işsiz genç kalmazdı. Şimdi bu tür sıkıntıları inşallah aşıyoruz. Türkiye'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki hükümet iradesini ortaya koydu. Çözüm sürecinde büyük mesafe kat ederek barışı sağladı. Ülkede kardeş kardeşi vurmadı, barış ve huzur sağlandı. Rahmetli Erbakan ve Özal'da bunu yapmak istedi. Ama fırsat verilmedi. Çünkü o zamanki derin devlet bu meselenin çözülmesini istemiyordu. Ama uzun yıllar sonra bedeli ne olursa olsun bu yola çıkıldı. Kimler karşı çıkarsa çıksın barış süreci gelecek. Bu ülkenin dağlarına ve ovalarına kardeşlik gelecek. Bu kardeşlik kıyamete kadar devam edecek. Çünkü bu ülkenin halkı barış sürecinden memnun."

Geçmiş dönemlerde çok sıkıntılar yaşandığını ve kimsenin kendi anadilinde konuşamadığını belirten Kurtulmuş, şimdiyse Diyarbakır meydanında İbrahim Tatlıses ve Şivan Perver'in bu yörenin halkına Kürtçe şarkı söyleyebildiğini belirterek, "Asırlardır Norşin'in adı Güroymak, Tillo'nun ismi ise Aydınlar olarak değiştirmişlerdi. Birtakım uyduruk isimler verilmiş. İnsanlar kendi çocuklarına istedikleri ismi veremezdi. Nüfus dairelerindeki listenin içinde ismi yoksa, ailenin istediği o isim verilmiyordu. Artık anadilde savunma serbest oldu. Köy ve kasaba isimlerinin değiştirilmesinin önü açıldı" diye konuştu.

"MİLLET TÜRKÜSÜNDEN VE GELENEĞİNDEN KORKARDI"

Artık devlet-millet kaynaşmasının önünün açıldığını kaydeden Kurtulmuş, "Öyle bir ülke vardı ki, millet türküsünden ve geleneklerinden korkardı. Bu memlekette 18 yıl tanrı uludur, tanrıdan başka tapacak yoktur diye, ezan diye bir şeyi bu millete yutturdular. Maalesef eski devlet anlayışı geride kaldı. Artık devlet millet kaynaşmasının önü açılmıştır" dedi.

"BAŞBAKANIN ÖNÜNÜ KESEREK, ETKİSİZİ HALE GETİRMEK İSTİYORLAR"

Kimisinin İstanbul ve Ankara'da taş attığını, kimisinin beddua ettiğini bildiren Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kimisi kasetler üreterek, Türkiye'nin aleyhine fesatlar yapıyor. Kimisi dışarıdan raporlar ve makaleler yapıyor. Böylesine kirli bir ittifakla karşı karşıyayız. Son zamanlarda yapılan bu operasyonlara karşı millet etki altında kalabilirdi. Ancak millet oynanan oyunların farkına vardı. İnşallah milletimiz bu oynanan oyunun sonuçlarını seçimlerde sandığa giderek, cümle aleme gösterecektir. Sandıktan çıkamayacağını bilenlerin ve bu ülkeyi asla milletin oylarıyla yönetmesi mümkün olmayanların, bir kısım fitne ve fesatlar çıkarmasına fırsat veremeyiz. Türkiye 70 milyar lira bir kayıp yaşamıştır. Niçin Türkiye'yi bir kısım krizlerin içine sokmak ve tekrar silahlar konuşsun istiyorsunuz. Niçin Türkiye'nin bölgede söz sahibi olmasından rahatsız oluyorsunuz. Bunların unuttukları şey milletin iradesi ve milletin oyudur. Onun için millet meydanlara çıktı. Her gittiğimiz yerlerde millet bize 'dik dur eğilme bu millet seninle' diyor. Bu iradenin karşısında kimse duramaz. Kimse merak etmesin hiçbir şekilde eğilmeyeceğiz. Ne kurulan tuzaklardan korkacağız ne de bu milletin başını eğeceğiz." - Bitlis

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title