Kurt Elling ve İstanbul Superband ile İş Sanat'ta

Kurt Elling ve İstanbul Superband ile İş Sanat'ta

Kurt Elling ve İstanbul Superband ile İş Sanat'ta
Bültenler - Haberler | Kültür Sanat

Kurt Elling Türkiye'nin seçkin Big Band topluluğu İstanbul Superband ile İş Sanat'ta bir araya geliyor

Dünyanın önde gelen caz vokalisti Kurt Elling Türkiye'nin seçkin Big Band topluluğu İstanbul Superband ile İş Sanat'ta bir araya geliyor

Grammy ödüllü Kurt Elling ve İstanbul Superband ile İş Sanat'ta caz rüzgârları esecek

İş Sanat, caz serisi konserlerine Grammy ödüllü müzisyen Kurt Elling ve Türkiye'nin ilk Big Band oluşumlarından biri olan İstanbul Superband konseriyle devam ediyor. Caz tutkunlarının merakla beklediği konserin şefliğini Aycan Teztel üstleniyor.

New York Times'ın, "Çağımızın en göze çarpan erkek vokalisti" yorumunda bulunduğu Elling son on yıl içinde Caz Gazetecileri Derneği tarafından altı kez Yılın Erkek Şarkıcısı seçildi. Ritmin yanı sıra ifade hâkimiyetiyle göz dolduran sanatçı dört oktav aralığındaki zengin bariton sesiyle şaşırtıcı bir teknik ustalık ve duygusal derinliğe sahip.

Repertuarı enfes doğaçlamalar, scat, konuşma ve özgün bestelerin yanı sıra caz standartlarının modern yorumlarını kapsayan Elling'e geleneksel Big Band müziğini bugünün tınılarıyla yorumlayan ve ustaca harmanladıkları müziklerindeki melodik yapı ve ritmik zenginlikle, dinleti ve eğlenceyi bir arada sunabilen İstanbul Superband eşlik ediyor. Önceki yıllarda Dianne Reeves, Dee Dee Bridgewater, John Scofield ve Natalie Cole gibi günümüzün en iyi caz şarkıcılarıyla unutulmaz konserlere imza atan topluluğun şefliğini Aycan Teztel üstleniyor.

Usta müzisyen Kurt Elling ve İstanbul Superband ile sergileyeceği olağanüstü performans 14 Mart Perşembe akşamı İş Sanat'ta gerçekleşiyor.

issanat.com.tr

KURT ELLING

1619 Broadway – The Brill Building Project

İSTANBUL SUPERBAND & AYCAN TEZTEL (şef)

Kurt Elling vokal Laurence Hobgood piyano, müzik direktörü John McLean gitar, Clark Sommers kontrbas Quincy Davis davul

Tarih: 14 Mart Perşembe

Saat: 20.00

Yer: İş Sanat

Bilet Fiyatları:

1.Kademe 75 TL 2.Kademe 60 TL 3.Kademe 50 TL İndirimli 40 TL Öğrenci 20 TL

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title