Kürşat And Unutulmaz Konserle Anıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Kürşat And Unutulmaz Konserle Anıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Kürşat And Unutulmaz Konserle Anıldı

İzmir’in yetiştirdiği, ülkemizin en değerli caz sanatçılarından Kürşat And, 21. İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında düzenlenen konserle anıldı.

İzmir'in yetiştirdiği, ülkemizin en değerli caz sanatçılarından Kürşat And, 21. İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında düzenlenen konserle anıldı. AASSM Büyük Salon'daki anma konseri And'ın uzun yıllar birlikte çaldığı grubu In'n Out ile başladı.

Mehmet Büyükkeskin (vokal), Alpay Çiftçi (gitar), Yavuz Darıdere (piyano), Volkan Hürsever (kontrbas), Emre Kartari'den (davul) oluşan In'N Out, Kürşat And ile birlikte seslendirdikleri eserlerden örnekler sundu.

Ardından Franz Blumenthal (kontrbas) ve Jan-Phillip Meyer'den (davul) oluşan triosuyla sahneye gelen Kürşat And'ın kızı Eda And kendi bestelerini ve babasının sevdiği standartlardan örnekler sundu.

Cazın ustaları Sibel Köse (vokal), İmer Demirer (trompet), Neşet Ruacan (gitar), Volkan Hürsever (kontrbas)ve Ateş Tezer (davul), And'ın çalmaktan ve dinlemekten hoşlandığı eserlerden oluşan bir program sundu. Uzun süren alışlardan programlarını bir saat uzatan grup, dinleyicileri unutulmaz bir gece yaşattı. - İZMİR

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title