Küresel Kriz, Ayakkabı Tamircilerinin Yüzünü Güldürdü

Küresel Kriz, Ayakkabı Tamircilerinin Yüzünü Güldürdü

Belçika'da Ekonomik Kriz Nedeniyle Vatandaşlar Yeni Ayakkabı Almak Yerine Eskilerini Tamir Ettirmeye Başlayınca, Ayakkabı Tamircilerinin de Yüzü Güldü.

Küresel Kriz, Ayakkabı Tamircilerinin Yüzünü Güldürdü
08.01.2010 14:21 | Son Güncelleme: 08.01.2010 14:21

Belçika'da ekonomik kriz nedeniyle vatandaşlar yeni ayakkabı almak yerine eskilerini tamir ettirmeye başlayınca, ayakkabı tamircilerinin de yüzü güldü.

Ayakkabı ustası Johnny Gerts, ayakkabı, çanta ve diğer araçları kaliteli olan insanların eskidiklerinde bunları tamir ettirmeyi seçtiğini belirtti. Kriz öncesinde genellikle orta ve ileri yaştaki insanların tamir için dükkâna geldiklerini söyleyen Gerts, son zamanlarda ise gençlerin de ayakkabı, çanta gibi malzemelerinin tamiri için dükkânına geldiklerini söyledi.

Ekonomik kriz öncesi işlerin bu kadar yüksek olmadığını söyleyen Ayakkabı ustası Johnny Gerts, Belçika'da bu mesleği yapan sanatkârların ise sayısının çok fazla olmadığını kaydetti. Gerts, çünkü gelecekte bu mesleğe daha fazla ihtiyaç duyulacağını belirterek, gençlerin de ayakkabı tamircisi olmayı değerlendirmesini istedi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title