Küresel Isınmaya Karşı Miniklerden Doğal Defile
Haberler » Güncel » Haber

Küresel Isınmaya Karşı Miniklerden Doğal Defile

Anaokulu ve Birinci Sınıf Öğrencileri, Küresel Isınmaya Dikkat Çekmek İçin Levent'te Bir Alış Veriş Merkezinde Defile Düzenledi.

Küresel Isınmaya Karşı Miniklerden Doğal Defile

Anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri, küresel ısınmaya dikkat çekmek için Levent'te bir alış veriş merkezinde defile düzenledi.

Doğu Koleji'nde öğrenim gören minikler dünyanın en büyük tehditlerinden biri olan küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla Levent'te bir alış veriş merkezinde defile düzenledi. Defile öncesi ritm ustası Okay Temiz, ilginç saz aletleriyle bir konser verdi. Okay Temiz'e saksofoncu Çağdaş Oruç ile aralarında şarkıcı ve oyuncu Özkan Uğur'un oğlu Ali Şan Uğur'un da bulunduğu çocuklar eşlik etti. Ali Şan Uğur, grupla birlikte ritm tuttu. Konserin ardından çevre kirliliğine dikkat çeken 100'e yakın çocuk atık ürünler ve doğal malzeme kullanarak hazırladıkları kıyafetleri sergiledi.

CD, meşrubat kapağı, pet şişe, plastik torba, bitmiş kalem, alüminyum folyo ve kuru yaprak gibi malzemeler kullanarak yapılan kıyafetlerin tasarlayıcısı ve hazırlayıcısı olan minik öğrenciler, hazırladıkları kıyafetlerle podyuma çıktı. Defileye yoğun ilgi gösteren çocukların aileleri de fotoğraf çekmek ve bu görüntüleri kaydetmek için birbirleriyle yarıştı. Oğlu Ali Şan'ı izlemeye gelen Özkan Uğur da oğlunu görüntülemek için uğraştı. Süheyl Uygur'un sunduğu defilede podyuma çıkan çocuklar beğenildi. Minikleri böyle bir defilede hem tasarımcı hem de manken olarak gören aileler çocuklarını coşkuyla alkışladı.

Minik mankenler podyumda yürürken sıkılan Ege Mumcu isimli bir çocuk da yaptığı ilginç hareketlerle kameraların ilgi odağı oldu.

(MH-ED-HO-Y)