Küresel Isınmaya Karşı Kuzey Kutbu'nda Yüzdü

Küresel Isınmaya Karşı Kuzey Kutbu'nda Yüzdü

İngiliz Lewis Gordon Pugh (37) Adlı Bir Kaşif ve Yüzücü, Küresel Isınma ve Buzulların Erimesine Karşı Dikkat Çekmek Amacıyla Kuzey Kutbu'nda Yüzdü.

Küresel Isınmaya Karşı Kuzey Kutbu'nda Yüzdü

İngiliz Lewis Gordon Pugh (37) adlı bir kaşif ve yüzücü, küresel ısınma ve buzulların erimesine karşı dikkat çekmek amacıyla Kuzey Kutbu'nda yüzdü.

İngiliz kaşif ve yüzücü Pugh yayımladığı bildiride, eksi 1.8 derece sıcaklıktaki sularda bir kilometre yüzdüğünü, bu mesafeyi 18 dakika 50 saniyede katettiğini belirtti.

Pugh bildirisinde, bu eyleminin dünya liderlerini iklim değişikliklerini dikkate almaya iteceğini ümit ettiğini kaydederek, liderlerin önümüzdeki yıllarda alacakları kararların dünyanın biyolojik çeşitliliğini ortaya koyacağını belirtti. Pugh, "Benim çocuklarım ve onların çocuklarının, kutup ayılarının hala yaşadıklarını bilmelerini istiyorum" dedi.

Pugh, bu eyleminin "hem zafer, hem de trajedi" olduğunu vurgulayarak, "son derece zor şartlarda yüzebildiği için zafer olduğunu, ancak bunun Kuzey Kutbu'nda mümkün olabilmesinin ise trajedi olduğunu, bunun küresel ısınma yüzünden gerçekleşebildiğine" dikkat çekti.

Kaynak: AA