Küresel Isınmaya Dikkat Çekmek İçin 3 Bin İmza Toplandı

Küresel Isınmaya Dikkat Çekmek İçin 3 Bin İmza Toplandı

Mersin'de Faaliyet Gösteren Çağdaş Gençlik Derneği (Çgd) Üyeleri, Küresel Isınmaya Dikkat Çekmek Amacıyla Topladıkları 3 Bin İmzayı, Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklara Göndererek, Biran Önce Tedbir Alınmasını Talep Edecek.

Küresel Isınmaya Dikkat Çekmek İçin 3 Bin İmza Toplandı

Mersin'de faaliyet gösteren Çağdaş Gençlik Derneği (ÇGD) üyeleri, küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla topladıkları 3 bin imzayı, Cumhurbaşkanlığı ve bakanlıklara göndererek, biran önce tedbir alınmasını talep edecek.

ÇGD Başkanı Ufuk Bay, dernek üyeleriyle birlikte Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde (MGC) düzenlediği basın toplantısında, küresel ısınmanın her geçen gün etkisini hissettirdiğini ve Türkiye'de de bu kapsamda biran önce gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

Toplantıya kışlık kıyafetleriyle katılan dernek üyeleri, küresel ısınmanın bir moda olmadığı mesajını verdi. Bu anlayışı benimsetmek amacıyla Mersin'de 3 bin imza topladıklarını ifade eden Ufuk Bay, bu imzaları başta cumhurbaşkanlığı olmak üzere, bütün bakanlıklara göndereceklerini bildirdi. popüler kültür anlayışı altında küresel ısınmanın ve çevrenin unutulmaması, küresel ısınmanın moda olmadığının bir kez daha hatırlatılması adına imza topladıklarını belirten Bay, "Futbol kulüpleri maçlardan önce

küresel ısınmayla ilgili bilgilendirmeler yapmalı. Diyanet İşleri Başkanlığı da israf yapılmaması gerektiği konusunda fetva vermeli. Milli Eğitim Bakanlığı ise okullarda küresel ısınma ile ilgili dersler koyarak, öğrencilere bunu iyi bir şekilde anlatmalı. Çocuklar ölmesin, su da içebilsinler diye yapılması gereken her şeyi zamanında yapalım" dedi.

(ÖT-AB-MEF-Y)