Küresel Isınma TBMM Meclis Araştırma Komisyonu Üyelerinin Uşak Ziyareti

Küresel Isınma TBMM Meclis Araştırma Komisyonu Üyelerinin Uşak Ziyareti

Küresel Isınma TBMM Meclis Araştırma Komisyonu Üyesi Milletvekilleri, Uşak Müzesi'ni Gezdi. Karun Hazineleri Hakkında Bilgi Alan Komisyon Üyesi Milletvekilleri, Bir Süre Önce Sahtesiyle Değiştirildiği İddia Edilen ve Yargı Süreci Devam Eden Karun Hazineleri'nin En Değerli Parçası Kanatlı Deniz Atı Broşu Önünde Hatıra Fotoğrafı Çektirip Gerçek Broşun Bulunup Bulunmadığını Sordu.

Küresel Isınma TBMM Meclis Araştırma Komisyonu Üyelerinin Uşak Ziyareti

Küresel Isınma TBMM Meclis Araştırma Komisyonu üyesi milletvekilleri, Uşak Müzesi'ni gezdi. Karun Hazineleri hakkında bilgi alan komisyon üyesi milletvekilleri, bir süre önce sahtesiyle değiştirildiği iddia edilen ve yargı süreci devam eden Karun Hazineleri'nin en değerli parçası Kanatlı Deniz Atı Broşu önünde hatıra fotoğrafı çektirip gerçek broşun bulunup bulunmadığını sordu.

Küresel ısınmanın etkileri ve su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimi konusunda oluşturulan TBMM Araştırma Komisyonu üyesi milletvekilleri, Uşak'ta düzenlenen panelin ardından Uşak Valisi Kayhan Kavas'ı makamında ziyaret etti. Valilikten ayrıldıktan sonra Uşak Müzesi'ne geçen milletvekilleri, müzeyi gezdi. Müzeyle ilgili bilgi alan milletvekilleri, Karun Hazineleri'ne büyük ilgi gösterdi. Bir süre önce sahtesiyle değiştirildiği iddia edilen Karun Hazineleri'nin en değerli parçası olduğu belirtilen

Kanatlı Deniz Atı Broşu önünde MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım hatıra fotoğrafı çektirdi. MHP Tekirdağ Milletvekili Nalcı, "Bu kadar değerli bir tarihi eserin bir mühürle korunması beni şaşırttı doğrusu. Gerçeğini görmeyi çok isterdim" dedi.

Heyetin gezisi sırasında milletvekillerine bilgi veren Uşak Valisi Kayhan Kavas, Kanatlı Deniz Atı Broşu'yla ilgili yargı sürecinin devam ettiğini, bilim heyetinin mahkemeye vereceği raporun beklendiğini bunun ardından gerçeğin ortaya çıkacağını söyledi. Müzeden ayrılan heyet, Uşak Belediyesi'ni ziyaret etti.

(KY-NÇ-Y)

Kaynak: İHA