Kürek Takımımız İki Kupa ile Döndü

Kürek Takımımız İki Kupa ile Döndü

İznikspor Kürek Takımı Sapanca'da 4-5 Temmuz tarihinde yapılan Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası'nda iki kupa ile döndü.

Kürek Takımımız İki Kupa ile Döndü

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'a kupaları sunan İznikspor Kürek Takımı başarıdan başarıya koşuyor.

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde gerçekleştirilen Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası'nın 1. etap yarışlarında Deniz küreği kadınlar artı genç kızlar kategorisinde İznikspor Kürek Takımı birincilik kupasını kaldırdı. Deniz küreği erkekler artı genç erkekler kategorisinde ise İkincilik kupasını aldı. Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonda, yıldız erkekler ve kızlar, deniz küreği erkekler ve kızlar, küçük kızlar ve erkekler kategorisinde mücadele eden sporcular, 2 bin metrede kıyasıya yarıştı.

Sapanca Gölü'ndeki Kırkpınar parkurunda yapılan 1. etap final yarışlarında İznikspor Kürek Takımı Antrenörü Levent Selvi ile sporcularımız Kürşat Akpınar, Yiğit Oktay Olgun, Ali Berk Kardaş, İbrahim Efe Gürbay, Tuğberk Mestan, Ali Uğur, hmet Yılmaz, İpek Çalık, Hilal Varvar, Dilara Demir ve Şevval Karanfil yarıştılar.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklamada "İznikspor Kürek Takımımızı başarılarından dolayı kutluyor ve tebrik ediyorum. Her yarışta Bursa ve İlçemizi en iyi şekilde temsil ederek, başarıdan başarıya koşuyorlar. Bu üstün gayretlerinden dolayı antrenörümüzü ve sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Zaman zaman sporcularımızın İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezindeki çalışmalarını yakından takip ediyorum. Yapmış oldukları disiplinli ve düzenli çalışmaları onlara her yarışta onları başarılı kılıyor. İlçemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Hepsine tüm yarışlarda sağlık, sıhhat ve başarılar diliyorum" dedi.

Türkiye Gençler Kürek Şampiyonasının 2. etap yarışlarının ise 25-26 Temmuz tarihlerinde yine Sapanca Kırkpınar Parkuru'nda yapılacağı belirtildi.

Kaynak: Bültenler