Küre Haberleri

Küre haber, Küre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Küre - 7.8.2020
Kastamonu'da bir köy karantinaya alındı
Kastamonu'nun Küre ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir köy karantinaya alındı.
Küre - 7.8.2020
Kastamonu'da 4 vakanın görüldüğü köy karantinaya alındı
Kastamonu'nun Küre ilçesinde 4 pozitif vakanın çıktığı Karadonu köyü, kaymakamlık kararı ile 14 gün karantinaya altına alınarak köye giriş çıkışlar yasaklandı.
Küre - 6.8.2020
"Çılgın Sayısal Loto"nun 50.8 milyon TL'lik ikramiyesi devretti
Çılgın Sayısal Loto oynamanın kuralları neler? 1'den 90'a kadar olan sayılar arasından 6 tanesini seçerek kolon oluşturmaya dayalı bir oyun olan Çılgın Sayısal Loto'da en az 2, en fazla ise 6 adet sayıyı bilenler farklı miktarlarda ikramiye kazanıyor. Her çekilişte küre içerisindeki 90 numara içinden 6 numara + 1 numara (Joker) çekiliyor.
Küre - 30.7.2020
Son dakika haberi... Afrika'da Türkiye'nin diplomasi ufku genişliyor
Modern dönem Türkiye-Nijer ilişkileri de Afrika'ya açılım ve ortaklık planları çerçevesinde son on yılda hız kazandı. Bu kapsamda Ocak 2012'de Türkiye'nin Niamey Büyükelçiliği, Aralık 2012'de ise Nijer'in Ankara Büyükelçiliği açıldı. İki ülke arasındaki ticaret hacmi 72 milyon dolar olmakla birlikte, bu veri sadece Türkiye'nin ihracatını ifade ediyor. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Maarif Vakfı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) başta olmak üzere çeşitli Türk iş kuruluşlarının ve sivil inisiyatiflerin temsilciliklerinin bulunduğu Nijer'de 400'e yakın Türkiye vatandaşı yaşıyor. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun ziyaretinde, Libya'daki istikrarsızlığın Nijer'i menfi anlamda etkilediğine vurgu yapıldı ve bu ülkenin Sahel bölgesindeki terör unsurlarıyla mücadelesine Türkiye'nin tecrübeleriyle destekte bulunacağı, ayrıca Nijer'in kalkınması için ulaştırma, enerji ve tarım alanlarında katkı sunabileceği ifade edildi. Nitekim imzalanan askeri protokolleri ve hükümetler arası nakdi yardım protokollerini ve gençlik ve spor alanlarında yapılan anlaşmaları, Türkiye'nin bölge ve küre ölçeğinde barışı ve huzuru destekleyen insani diplomasisinin bir yansıması olarak okumak mümkün.
Küre - 19.7.2020
Bartın'da endemik bitki türü keşfedildi
Tunçkol'un 2013-2016 yıllarında Küre Dağları Milli Parkı'nın Bartın bölümünde sürdürdüğü floristik arazi çalışmaları sırasında keşfettiği bitki türü 3 yıl süren çalışmaların sonucunda bilim dünyasına kazandırıldı.
Küre - 14.7.2020
Kastamonu'da yolcu otobüsü devrildi: 14 yaralı
Kastamonu'nun Küre ilçesinde yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 2'si çocuk 14 kişi yaralandı.
Küre - 14.7.2020
Kastamonu'da yolcu otobüsü devrildi: 13 yaralı
Kastamonu'nun Küre ilçesinde yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 13 kişi yaralandı.
Küre - 12.7.2020
Son dakika güncel: Horma Kanyonu ile Ilıca Şelalesi'ni belediye işletecek
Başyiğit ise Milli Parklar olarak Küre Dağları'nın güzellikleri ortaya çıkarmak için son dönemde önemli çalışmalara imza attıklarını aktardı.
Küre - 11.7.2020
John Williams eserleriyle bu akşam TRT 2'ye konuk olacak
Williams'ın ayrıca 7 BAFTA, 4 Altın Küre, 3 Emmy, 25 Grammy ödülü bulunuyor.
Küre - 10.7.2020
Falken Yeni Sincera SN110 yol tutuşta standartları yükseltiyor
Sırt deseni boyunca yer alan yarım küre şeklindeki kanallar, sürtünmeyi azaltmak ve kilometre ömrünü artırmak için eşit temas basıncı sağlaması amacı ile tasarlandı.
Küre - 7.7.2020
Son dakika güncel: AK Parti'li Ünal'dan "sosyal medya düzenlemesi" açıklaması Açıklaması
Bu süreçte sosyal medyaya yönelik bir farkındalık çalışması yaptıklarını anımsatan Ünal, birinci "fazda etik farkındalık", ikinci fazda "dijital farkındalık" ve üçüncü fazda "yerel ve küresel farkındalık", dördüncü fazda da "bu mecraların yasal bir zemine kavuşturulması" konularını değerlendirdikleri bilgisini verdi.
Küre - 6.7.2020
Kastamonu'da 2 mahalle karantinaya alındı
Kastamonu'nun Küre ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iki mahallede karantina uygulanıyor.
Küre - 3.7.2020
Boynuzlu engerek yılanının üstüne bastı
Kastamonu sınırları içerisindeki Küre Dağları Milli Parkı'nda envanter çalışması yapan 10'uncu Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, 2 metre uzunluğundaki boynuzlu engerek yılanının üzerine bastı.
Küre - 3.7.2020
Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürü Pınar, 569 yıllık Küre-i Hadid Camisi'ni ziyaret etti
Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürü Erdal Pınar, Karabük'ün Eflani ilçesinde bulunan 569 yıllık Küre-i Hadid Camisi'nde incelemelerde bulundu.
Küre - 2.7.2020
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (2)
Kurulun 25 Haziran'daki toplantısına ilişkin yayımlanan özette, koronavirüs salgınına ilişkin gelişmelere bağlı olarak küresel büyümedeki zayıflamanın yılın ikinci çeyreğinde derinleşirken, ülkelerin attığı normalleşme adımlarına bağlı olarak kısmi bir toparlanma gözlendiği belirtildi.
Küre - 1.7.2020
Horma Kanyonu'nun "Küçük Asyalı"sı korunacak
Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğünde görevli orman mühendisi Hasan Yaşayacak tarafından Küre Dağları Milli Parkı içindeki Horma Kanyonu'na yapılan ahşap yürüyüş yolunun kontrolleri sırasında bulunan bitki türünün, dünyada ilk kez keşfedilen bir tür olduğu tespit edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Küre Haber, Küre Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Küre haber sayfamızda Küre haberleri okuyabilir, Küre son dakika haberleri ve güncel Küre gelişmelerini görebilirsiniz. Türkiye'nin Doğu Akdeniz diplomasisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 21:15:57. #1.15#
title