Kurban Bayramı Öncesi Kasaplık Eğitimi
Haberler » Güncel » Haber

Kurban Bayramı Öncesi Kasaplık Eğitimi

Kurban Bayramı Öncesi Kasap Adaylarına, Küçük ve Büyükbaş Hayvan Kesimi, Derisinin Yüzülmesi ve Parçalanmasının Uygulamalı Eğitimi Verildi.

Kurban Bayramı Öncesi Kasaplık Eğitimi

Kurban Bayramı öncesi kasap adaylarına, küçük ve büyükbaş hayvan kesimi, derisinin yüzülmesi ve parçalanmasının uygulamalı eğitimi verildi.

Bolu Halk Eğitim Müdürlüğü'nün, Kurban Bayramı öncesi açtığı 3 günlük kasaplık kursuna 18 kişi katıldı. Kursiyerler, kurbanlık havyanların dini yönden nasıl kesileceği konusunda müftülükten, kesim sırasında yaşanabilecek kazalara müdahale hakkında sağlık müdürlüğü görevlilerinden, küçükbaş ve büyükbaş hayvanların kesimiyle ilgili ise Bolu Belediyesi Mezbahanesi'nde uygulamalı eğitim gördü. Bolu Belediyesi veterineri Bünyamin Gürhan, mezbahanede büyükbaş bir hayvanın kesimi sırasında, kursiyerlere yapılacak işlemler hakkında bilgi verdi.

Kurban Bayramı'nda kurbanlık hayvanların hijyenik şekilde ve eziyet edilmeden nasıl kesileceğini öğrenen kursiyerlere sertifikaları verildi. Kasaplar, bayramda küçükbaş hayvanların kesimi için 30 ile 50 YTL, büyükbaş hayvanların kesimi için ise 80 ile 100 YTL arasında para alacak.

Metin FERAH/BOLU, (DHA)