Kurban Bayramı'nın Ardından Şehir Temizlendi
Haberler » Güncel » Kurban Bayramı'nın Ardından Şehir Temizlendi - Haber

Kurban Bayramı'nın Ardından Şehir Temizlendi

Kurban Bayramı süresince Kesilen Kurbanlıkların Oluşturduğu Atıklar Günü Gününe Temizlenerek Şehir Çirkin ve Sağlıksız Görüntülerden Kurtarılmış Oldu.

Kurban Bayramı'nın Ardından Şehir Temizlendi

Kurban Bayramı süresince kesilen kurbanlıkların oluşturduğu atıklar günü gününe temizlenerek şehir çirkin ve sağlıksız görüntülerden kurtarılmış oldu. Bayram süresince çalışmalarını aralıksız sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kurban kesme yerlerinden topladıkları atıkları özel hazırlanmış bir alana taşıyarak burada gerçekleştirdikleri ilaçlama ve kireçlemenin ardından toprağa gömdüler.

Bayram öncesi hazırlıklara başladıklarını ifade eden Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Adnan Çicek, şehir merkezinde ve mahallelerde çok düzenli bir çalışma yaptıklarını, vatandaşlarında kurallara uyması neticesinde sorunsuz bir bayram geçirdiklerini söyledi.

"Müdürlük çalışanlarının gayret ve özverili çalışmaları, geçmiş yıllardaki tecrübeleriyle birleşince mükemmel bir organizasyon ortaya koyduklarını belirten çiçek şunları söyledi:

Halkımız geçmiş bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da kurallara uyması neticesinde kurban kesim yerlerinden her saat başı aldığımız atıkları bertaraf tesislerimize ulaştırdık. Bu çalışmalarımıza Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz katkılarıyla kurban yerlerini hazırladık buralarda çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik."

Elazığ Belediye Başkan Vekili Atik Birici ise yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: " Belediyemiz her yıl olduğu gibi bu yılda halkımızın sorunsuz bir bayram geçirmesi amacıyla tüm önlemlerini aldı. Bayramda kesilen kurbanlıkların atıkları sürekli olarak toplandı. Kurban kesim yerlerine koyduğumuz poşet, temiz su ve kireçler sürekli kontrol edildi. Bayram süresince başarılı bir performans sergileyen tüm belediyemiz personeline teşekkür ediyorum"

Kaynak: Haberler.Com

Manşet

Haberler