Kurban Bayramı ne zaman? Kurbanlık fiyatları belli oldu mu?

Kurban Bayramı ne zaman? Kurbanlık fiyatları belli oldu mu?

Tatilcilerin iple çektiği 2019 Kurban Bayramı tarihi yaklaşıyor. Ağustos'ta kutlayacağımız bayram için planlar yapanlar; Kurban Bayramı ne zaman, Kurban Bayramı ayın kaçında başlıyor, hangi güne denk geliyor, Kurban Bayramı tatili kaç gün, kurbanlık fiyatları belli oldu mu araması yapıyorlar. Resmi tatiller takvimi ile detaylar haberimizde.

Kurban Bayramı ne zaman? Kurbanlık fiyatları belli oldu mu?

Senenin en çok beklenen tatili Kurban Bayramı'na az bir süre kaldı. Tatilciler, planları yaptıkları Kurban Bayramı tatili için aramalarını yoğunlaştırdı. En çok merak edilen konu ise bayram tatili 9 gün olacak mı? Peki Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında başlıyor, hangi günlere denk geliyor, Kurban Bayramı tatili kaç gün, kurbanlık fiyatları belli oldu mu?

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN, BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Kurban Bayramı, bu sene 11 Ağustos Pazar günü başlıyor, 14 Ağustos Çarşamba günü sona eriyor. Tatil planı yapanlar, bayramdan sonra gelen iki günün tatil yapılıp yapılmayacağı. Şu ana kadar yapılan resmi bir açıklama yok. Bu iki gün için eğer varsa yıllık izinden kullanabilirsiniz. İşte 2019 Kurban Bayramı tarihi takvimi...

10 Ağustos 2019 Cumartesi Kurban Bayramı Arefesi

11 Ağustos 2019 Pazar Kurban Bayramı 1.Gün

12 Ağustos 2019 Pazartesi Kurban Bayramı 2.Gün

13 Ağustos 2019 Salı Kurban Bayramı 3.Gün

14 Ağustos 2019 Çarşamba Kurban Bayramı 4.Gün

KURBANLIK FİYATLARI 2019 NE KADAR?

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş, 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 890, yurt dışında 725 lira olarak belirlendiğini bildirdi.

Geçtiğimiz sene kurban pazarlarında en düşük küçükbaş 600 lira, en düşük büyükbaş da 6 bin liradan satılmıştı. Bu yıl en düşük küçükbaş fiyatının 800, en düşük büyükbaş fiyatının ise 7 bin lira olması bekleniyor.

İstanbul'da büyükbaş kurbanlığın kilogram fiyatı 26 liradan başlayacak.

GEÇEN SENE KURBAN FİYATLARI NE KADARDI?

Diyanet İşleri, 2018 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelini yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlenmişti.