Kurban Bayramı'na Doğru

Kurban Bayramı'na Doğru
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Beykoz Belediyesi ilçe sakinlerinin modern ve sağlıklı koşullarda kurban alımı ve kesimi için Kurbankent'teki hazırlıkları tamamladı.

Beykoz Belediyesi ilçe sakinlerinin modern ve sağlıklı koşullarda kurban alımı ve kesimi için Kurbankent'teki hazırlıkları tamamladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Çavuşbaşı Hizmet Binası'nın yanında kurulan Kurbankent, düzenli satış alanları, modern kesimhaneleri, temiz ve sağlıklı ortamı ve sosyal alanlarıyla bu yıl da AB standartlarında hizmet verecek. Kurbankent çadırları, kesimhaneleri, veterinerlik ve temizlik hizmetleri, eğitimli personeli makine ve ekipmanları ve sosyal donatılarıyla İstanbul'un en dikkat çekici pazarı olmayı sürdüreceği ve ?ilçede kurbanlık satışlarının yarın başlayacağı belirtildi.

İlçe Kurban Komisyonu'nun kararına göre kurbanlıkların sevkıyatı ve satışları yarın başlayacak. Kurbanlıklar veteriner hekimler tarafından sıkı bir denetimden geçirildikten sonra alana alınacak. Veteriner hekimler tarafından yapılan denetimlerde menşei- şahadetnamesi,  sağlık raporu ve küpesi olmayan hayvanların ilçeye girişine izin verilmeyecek. Kaçak hayvan getirenler hakkında yasal işlem yapılacak.

Kurbankent'te belediye veteriner hekimleri ve İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından vatandaşlara kurbanlık seçimi konusunda danışmanlık hizmeti verilecek.

Ayrıca tüm çadır ve kesim alanları hastalıklara karşı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenli olarak ilaçlanarak dezenfekte edilecek.

Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için Beykoz Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar bayram süresince de devam edecek. Bayram günlerinde kesim yerlerinde halkın muayene ve kontrol talepleri için veteriner hekim bulundurulacak.

Zabıta ekipleri uygunsuz yerlerde kesim yapılmaması için görev başında olacak. Kurban satış yerinden kaçan hayvanların yakalanmasıyla ilgili "yakalama timi" oluşturulacak.  Belediyeye yapılan ihbarlar üzerine harekete geçecek olan ekipler kaçan hayvanları yakalayarak sahiplerine teslim edecek.

Beykoz Belediyesi alana kolay ulaşım için mahallelerden ücretsiz servis sağlayacak. Vatandaşlar için otopark, mescit ve kafeterya da yer alacak.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title