Kurban Bayramı Kutlanıyor

Kurban Bayramı Kutlanıyor

AK Parti Kilis İl Teşkilatı tarafından bayramlaşma programı düzenlendi.

Kurban Bayramı Kutlanıyor

AK Parti Kilis İl Teşkilatı tarafından bayramlaşma programı düzenlendi.

AK Parti Kilis Milletvekili Hilmi Dülger, bayramlaşmada yaptığı konuşmada, Müslüman aleminin Kurban Bayramı'nda sevinç ve hüznü bir arada yaşadığını söyledi.

Dülger, geçen yıl da istiklale ve istikbale göz diken hainlerin bulunduğu coğrafyada umut olan Türkiye'yi çökertmek için yapılan girişim sonucu ülkede buruk bir bayram yaşandığını anımsattı.

Türkiye'nin kurulan kumpası hemen kırdığını ve akabinde Fırat Kalkanı Operasyonu'nu başlattığını anlatan Dülger, şunları kaydetti:

"Bu hamlelerle memleketimize gelen kumpasların kaynağını yok ettik. Şimdi bu bayram bir başka burukluğu yaşıyoruz. Arakan'da din kardeşlerimizin zulüm altında bir soykırım mertebesinde vahşetle karşı karşıya kalmasından dolayı bugün bayramımızı buruk yaşıyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun bir Müslüman'ın burnu kanıyorsa bundan kendisini sorumlu hisseden anlayışımız var. Bu anlayışla memleketin sınırlarını sadece 765 bin kilometrekare olarak belirlemedik, bunun yanında birde gönül coğrafyası koyduk. Dolayısıyla Arakan, Filistin ve her neresi olursa olsun Müslüman kanının aktığı her yer bizim gönül coğrafyamız."

Dostluğun, sevginin ve kardeşliğin sadece bayramlarla sınırlı kalmamasını isteyen Dülger, bu duyguların tüm zamanlara yayılmasının gerektiğini ifade etti.

Milletvekili Reşit Polat da birçok Müslüman ülkede akan kanın bayram vesilesiyle durması temennisinde bulunarak, toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde kalındığı sürece her türlü sorunun çözülebileceğine işaret ederek, tüm İslam aleminin bayramını kutladı.

Belediye Başkanı Hasan Kara da Kurban Bayramı'nda akıtılan kurban kanlarının savaş ortamında bulunan Müslümanların kanlarına kefalet olması temennisinde bulundu.

Kara, yaşadıkları coğrafyada sadece kendileri için değil Suriye, Irak, Bosna gibi tüm İslam ülkeleri için yaşadıklarını, bu nedenle bugün Arakan ve başka yerlerdeki Müslümanları düşünmek zorunda olduklarını ifade ederek, "Çünkü büyüyen, gelişen ve umut olan bir Türkiye var. Rabbim İslam coğrafyasında barış ve huzur dolusu günler nasip eylesin." diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı İzzet Toprak da birlik, beraberlik ve kardeşliğin önemine vurgu yaparak, başta teşkilattaki çalışma arkadaşları olmak üzere tüm İslam aleminin bayramını kutladı.