Kuran Kursu'nda Yatılı Kalan Öğrenci, Halı Yıkarken Elektriğe Kapıldı

Kuran Kursu'nda Yatılı Kalan Öğrenci, Halı Yıkarken Elektriğe Kapıldı

Gaziosmanpaşa'da Bir Kuran Kursunda Yatılı Kalan Öğrenci, 5 Katlı Binanın Teras Katında Halı Yıkarken, Elektrik Akımına Kapıldı. Yüksek Gerilim Hattının Teras Katına Yakın Olması Nedeniyle Meydana Gelen Olayda, Hastaneye Kaldırılan Talihsiz Gencin Sağlık Durumunun Ağır Olduğu Öğrenildi.

Kuran Kursu'nda Yatılı Kalan Öğrenci, Halı Yıkarken Elektriğe Kapıldı

Gaziosmanpaşa'da bir Kuran kursunda yatılı kalan öğrenci, 5 katlı binanın teras katında halı yıkarken, elektrik akımına kapıldı. Yüksek gerilim hattının teras katına yakın olması nedeniyle meydana gelen olayda, hastaneye kaldırılan talihsiz gencin sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Gaziosmanpaşa'da yatılı Kuran Kursu'nda yatılı öğrenci olarak kalan Fatih Arslan (20), 5 katlı binanın teras katında halı yıkadığı sırada yüksek gerilim hattına yakın olan terasa su dolması üzerine, eline aldığı demir bir çubukla suyun akması için balkondaki deliği açmaya çalıştı. Bu sırada talihsiz genç, elektrik akımına kapıldı. Yüksek bir patlama sesi duyan, kurs çalışanları ve çevre sakinleri olayın olduğu yere koştu. Arslan'ı, yerde yanmış bir vaziyette yattığını gören yetkililer, sağlık görevlilerini aradı. Ancak ambulansın uzun süre gelmemesi üzerine kurs görevlileri ve çevrede bulunan vatandaşlar, talihsiz genci alarak kendi imkanlarıyla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Arslan'ın yoğun bakım ünitesine alındığı ve hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Çevrede bulunanlar ve kurs görevlileri, yüksek gerilim hattından dolayı sürekli bu tarz kazaların meydana geldiğini belirterek, "Biz bu yüksek gerilim hattı için imza topladık. Ama yetkililer ilgilenmedi. Burada sürekli buna benzer şeyler oluyor. Ölenler oldu" dedi.

(FD-RA-FS-FS-Y)

Kaynak: İHA