Kura ile Başkan Oldu

Kura ile Başkan Oldu
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kars'un Susuz İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinde DSP ile AK Parti adaylarının oyları eşit çıkınca kura çekildi.

Kars'un Susuz İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinde DSP ile AK Parti adaylarının oyları eşit çıkınca kura çekildi. Kurada AK Partili aday kazanınca, DSP'li adayın yakını kalp krizi geçirdi.

30 Mart yerel seçimlerde Susuz İlçe Belediye Başkanlığı için yarışan AK Parti'den Murat Uray ile DSP'den Oğuz Yantemur, 397'şer oy aldı. Susuz İlçe Seçim Kurulu tarafından oylar yeniden sayıldı ve sonuç değişmedi.

Seçim Kurulu bugün ilçede belediye başkanını belirlemek için 7 kişilik bir kurul oluşturdu. Başkan adaylarının da onayı ile Susuz hakimi Miyaser Karagöz, bir torba içerisine atılan iki isimden birini çekti. Kurada AK Partili aday Murat Uray kazandı.

Adliye binasında kura çekimini, DSP'li adayın kura komisyon üyesi olarak izleyen akrabası 58 yaşındaki Ergül Osmanoğlu kalp krizi geçirdi. Heyacanına dayanamayarak kriz geçiren Ergül Osmanoğlu, hastanede tedavi altına alındı.

Kurayla başkanlığı kaybeden DSP'li Oğuz Yantemur itiraz dilekçesi vererek oyların yeniden sayılması ve seçimin yenilenmesini istedi. - Kars

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title