''Kur'an Yırtan Kız'' ve ''Domuzun Doğurduğu İnsan Yavrusu'' Şeklinde Paylaşılan Fotoğraflar Heykel Çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

''Kur'an Yırtan Kız'' ve ''Domuzun Doğurduğu İnsan Yavrusu'' Şeklinde Paylaşılan Fotoğraflar Heykel Çıktı

Bir domuzun ''İnsana benzeyen bir bebek doğurduğu'' iddiaları ve ''Kur'an yırtan kız'' ile sosyal medyada fenomen olan fotoğrafların aslında yetenekli sanatçıların yaptığı heykeller olduğu ortaya çıktı.

Bir domuzun ''İnsana benzeyen bir bebek doğurduğu'' iddiaları ve ''Kur'an yırtan kız'' ile sosyal medyada fenomen olan fotoğraflar aslında yetenekli sanatçıların yaptığı heykeller olduğu ortaya çıktı.

Fotoğraf aslında Maganuco'nun heykellerinden birine ait ve ''bir domuzun doğurduğu insana benzeyen bir bebeği doğurdu'' iddiası ise tamamen yalan. Sosyal medya hesabından bu heykelleri paylaşan İtalyan sanatçı Laira Maganuco'nun, asetik silikondan yaptığı ve internet üzerinden satışa sunduğu, alışılagelen estetik algısını yıkmak amacıyla yaptığı "Hibrit domuz bebek" isimli heykele ait çıktı.

İddia fotoğrafta, domuzun yanında gözleri kapalı yatmakta olan sıra dışı bir bebek görülüyor. Fotoğraftaki heykelin gerçek bir domuzun yanında bulunmasının sebebi ise sattığı heykellerin gerçekliğini kanıtlamak. Heykelin diğer fotoğraflarına Maganuco'nun kendi Facebook ve Instagram sayfalarında paylaştığı gönderilerden ulaşmak mümkün.

Uzun süredir internette şehir efsanesi haline gelen ve "Kur'anı yırtan kız" olarak paylaşılan, 2000'li yılların efsanevi fotoğrafı olan ve e-posta zincirleri aracılığıyla yüzlerce kişinin zihninde yer edinen bu fotoğraf ise Avustralyalı sanatçı Patricia Piccinini'nin 2003 yılında ''The Leather Landscapes" kurgusundaki (Enstelasyon:Yerleştirme sanatı.) bir heykele aitti.

Efsanelerini seven ve sosyal medyada gündem olmak isteyen kişilerin yaptığı sansasyonel haberler bir dönemi hayli meşgul etmişti. Ancak günümüzde artık insanlar bu haberlere kolay kolay inanmıyor.

Kaynak: teyit.org

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Sosyal Medya, Medya, Dünya, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title