Kur'an Kursu Öğreticiliği Yeterlik Belgesi Sınavı Yapılacak
Haberler » Güncel » Haber

Kur'an Kursu Öğreticiliği Yeterlik Belgesi Sınavı Yapılacak

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na Tabi Devlet Memuru Olarak Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görev Yapan Erkekler İçin Stajyer Kur'an Kursu Öğreticiliği Yeterlilik Belgesi Sınavı Açıldığı Belirtildi.

Kur'an Kursu Öğreticiliği Yeterlik Belgesi Sınavı Yapılacak

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi devlet memuru olarak kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan erkekler için stajyer Kur'an kursu öğreticiliği yeterlilik belgesi sınavı açıldığı belirtildi.

Siirt Müftülüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, sınavda başarılı olanlara verilecek yeterlilik belgesinin halen kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olarak görev yapmakta iken Kur'an kursu öğreticiliği kadrolarına ilk defa atanacakların atama işlemlerinde kullanılacağı vurgulandı.

Son başvuru tarihinin 9 Mayıs Cuma günü mesai bitime kadar olduğu kaydedilen açıklamada şu bilgiler verildi: "Sınava katılacak adaylar en az imam hatip lisesi mezunu olmak, çalıştığı kurumundan 657 sayılı Devlet Memurları kanununa tabi olarak çalıştığına dair belge, öğrenim durumlarını gösterir diploma veya belgenin tasdikli sureti, kimlik belgesi fotokopisi ve 3 adet vesikalık fotoğrafla birlikte müracaatlar il müftülüğüne yapılacak."