Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Okumayı Öğrenen 22 Kişi Sertifika
Haberler » Yerel » Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Okumayı Öğrenen 22 Kişi Sertifika - Haberler

Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Okumayı Öğrenen 22 Kişi Sertifika

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı öğrenen 22 kişiye sertifika verildi.

Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Okumayı Öğrenen 22 Kişi Sertifika

'nın ilçesinde Kur'an-ı Kerim'i yüzünden okumayı öğrenen 22 kişiye sertifika verildi.


Yaşları 35 ila 70 arasında değişen vatandaşların hazırladıkları program büyük beğeni ile takip edildi.


Dağçeşme Mahallesi'nde bulunan Bedir Cami'nde 'ı Kerim başta olmak üzere, Peygamber efendimizin sünneti, Peygamberlerin yaşamı, Dini Eğitimi başlangıç programlarına katılan kursiyerler için yatsı namazından sonra program düzenlendi.


Tavşanlı Müftü Vekili olarak Vaiz Bayram Yılmaz'ın da katıldığı programda ilahiler, kasideler, şiirler okundu, Kura'nı Kerim tilaveti sunuldu.


Bedir Cami İmamı Ogün Abdullah Çelik'in önderlik ettiği programı mahalle sakinleri yakından takip etti. Katılımcılara ikramlarında sunulduğu programların devam edeceği öğrenildi.


Özellikle Kuran'ı Kerim Okuma Kursu'na katılan vatandaşlara verilen sertifikalar katılımcıları onurlandırdı. Kursiyerlerin çocukları ise fotoğraf ve çekme yarışına girdi. Sertifikalarını alan kursiyerler, "Bu yıl çok güzel bir şekilde camimize gelerek kutsal kitabımız Kur'an-ı kerim hakkında bilgiler edindik. İlahiler okuduk, hadisler dinledik. Bu programlarda emeği geçen başta ilçe müftülüğümüze, İmamımız Ogün Abdullah Çelik hocamıza, buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan mahalle sakinlerine teşekkür ediyoruz. Bu sertifikalar bizim için bir gurur vesilesi oldu" dediler.


Yapılan konuşmaların ardından 22 kursiyere belgeleri takdim edilerek program sona erdi. Bedir Cami İmamı Ogün Abdullah Çelik, eğitim çalışmalarına önem vereceklerini, kursiyer sayısının artması için çalışacaklarını kaydetti. (Tİ -EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri