Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma İl Birinciliği Yarışması - Haberler
Haberi Paylaş

Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma İl Birinciliği Yarışması

AA - Yerel
Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma İl Birinciliği Yarışması

Antalya'da din görevlileri arasında yapılan Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma İl Birinciliği Yarışması, Kumluca'da gerçekleştirildi.

Antalya'da din görevlileri arasında yapılan Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma İl Birinciliği Yarışması, Kumluca'da gerçekleştirildi.

Karataş Camisi'nde yapılan yarışmaya il genelinden dokuz yarışmacı katıldı. Yarışmada jüri başkanlığını İl Müftüsü Osman Artan, jüri üyeliklerini ise Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Aydın, Kumluca Müftüsü Abdulmuttalip Peşe, Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi Fatih Karazeybek yaptı.

Yarışma sonucunda Muratpaşa Müftülüğünde görevli Engin Şahin birinci, Manavgat Müftülüğünde görevli Mustafa Akbulut ikinci, Konyaaltı Müftülüğünde görevli Yunus Akkulak da üçüncü oldu.

Müftü Artan, bu tür yarışmalarla din görevlileri arasında güzel Kur'an okumayı teşvik etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Peygamberimizin "Kur'an'ın okuması, güzel okuyana yakışır" buyurduğunu dile getiren Artan, "Bu yüzden bu tür yarışmalar önemlidir. Kıraat, mahreç, tecvit ve makamı uygulama konularında yaptığımız yarışmalarımızda dereceye giren yarışmacılarımızı kutluyorum. Katıldıkları için diğer yarışmacılarımıza da teşekkür ediyoruz" dedi.

Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve vatandaşların da katıldığı yarışmada dereceye girenlere Kumluca Belediyesinin katkılarıyla altın ile sponsorlar tarafından sağlanan hediyeler verildi.

AA - Yerel

Osman Artan, Antalya, Kumluca, Müftü, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title