Kur'an Bülbülleri Buca'da Yarıştı

Kur'an Bülbülleri Buca'da Yarıştı

26.03.2014 14:42 | Son Güncelleme: 26.03.2014 14:42
Kur'an Bülbülleri Buca'da Yarıştı

İzmir İl Müftülüğü'nde yapılacak olan Kur'an Kursları arası Kur'an-ı Kerimi Güzel okuma ödüllü yarışmasının ilk etabı olan İlçe müftülüklerine bağlı Kur'an Kursları arası yarışmaları başladı.

İzmir İl Müftülüğü'nde yapılacak olan Kur'an Kursları arası Kur'an-ı Kerimi Güzel okuma ödüllü yarışmasının ilk etabı olan İlçe müftülüklerine bağlı Kur'an Kursları arası yarışmaları başladı. 25 Mart itibariyle Buca Müftülüğü Kur'an Kursları öğrencileri birinciliği alabilmek için ter döktü. Buca Müftülüğü'nde gerçekleşen yarışmanın komisyon başkanlığını ilçe müftüsü Şenel Yılmaz yaptı. Yarışmaya katılan öğrenci ve öğreticilerinin büyük heyecan yaşadığı yarışmada onsekiz yaş altı bir erkek ve kız öğrenci, onsekiz yaş üzerinde bir bayan öğrenci olmak üzere üç kişi birinciliği paylaştı.

Buca Müftülüğü Kur'an Kurslar arası Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışması birinciliğini alan öğrenciler: Onsekiz yaş altı erkeklerde: Bilim ve İnsan Vakfı Kur'an Kursu öğrencisi Onur Işık. Onsekiz yaş altı bayanlarda: Kuruçeşme Kız Kur'an Kursu öğrencisi Zerya Delikanlı. Onsekiz yaş üstü bayanlarda: Ravza Kur'an Kursu öğrencisi Emine Yüksel oldu.

Büyük heyecan yaşanan yarışmanın birde neşeli bir misafiri vardı. Onsekiz yaş üzeri bayanlar kategorisinde yarışmaya katılmak için gelen 83 yaşındaki Ayşe Paşa'ydı. Bulgaristan göçmeni olan Paşa, 2013-2014 öğretim yılı başından itibaren Kuruçeşme Kız Kur'an Kursu'nda öğrenim gördü. Kur'an okumayı bu yıl öğrenen Ayşe Paşa gayretiyle katılımcılara azmiyle güzel bir örnek oldu. Paşa, okuma dalında gençler karşısında birinciliği alamadı ama gönüllerin birinciliğini kazandı.

Buca Müftülüğü Kur'an Kurslar arası Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışması sonunda, yarışmaya katılan tüm yarışmacı kursiyerlere birer Kur'an-ı Kerim hediye etti. - İZMİR

Kur'an Bülbülleri Buca'da Yarıştı
Kur'an Bülbülleri Buca'da Yarıştı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title