Haberler » Spor » Kupa Arena'ya Gelmeyecek - Spor

Kupa Arena'ya Gelmeyecek

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın kulüp binasına gelişi Beşiktaş Başkanı Orman'ın açıklamaları Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'in, yeni yönetim listesini açıklaması Kupa Vodafone Arena'ya gelmeyecek Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: "Henüz şampiyon olmadık.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Beşiktaş Başkanı 'ın kulüp binasına gelişi

Beşiktaş Başkanı Orman'ın açıklamaları

Divan Kurulu Başkanı 'in, yeni yönetim listesini açıklaması Kupa Vodafone Arena'ya gelmeyecek

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman:

"Henüz şampiyon olmadık. Kupayı talep etmedik"

Başkan Fikret Orman yeni yönetim listesini Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'e verdi.

Orman'ın yeni listesinde 6 yeni isim bulunuyor

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Toto Süper Lig'in 33. haftasında Vodafone Arena'da oynanacak Osmanlıspor maçı için kupa talebinde bulunmadıklarını belirtti.

15 Mayıs Pazar günü yapılacak başkanlık seçimi için kesin yönetim listesini Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'e vermek için Akaretler'deki kulüp binasına gelen Başkan Orman burada yaptığı açıklamada, "Beşiktaş şampiyon olmuş değil. Önümüzde iki maç var. Osmanlıspor maçından puan alırsak ya da Fenerbahçe puan kaybederse şampiyon olacağız. Fakat bunlar gerçekleşmiş değil. Takımımız hala şampiyonluk kupasına konsantre bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Dolayısıyla Osmanlı maçına kupa gelmeyecek. Zaten böyle bir talebimiz de yok." diye konuştu.

Başkan Orman ligin 34. haftasındaki Konyaspor karşılaşması için ise siyah-beyazlı takımın İstanbul'da oynamak gibi bir planının olmadığını ve deplasmana gideceklerini söyledi. Konya'ya günübirlik bir seyahat yapacaklarını dile getiren Orman şampiyon olunması halinde 19 Mayıs Perşembe günü kutlamaların yapılacağını belirtti.

Yeni yönetim listesini Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz açıklandı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yeni yönetim listesini belirledi. Başkan Fikret Orman eski yöneticilerden Ahmet Kavalcı, Melih Sami Esen, Faik Akdil, Yalçın Kaya Yılmaz, Berkan Gocay ve Mete Vardar'ı listesine almadı. Orman'ın Divan Kurulu'na verdiği listedeki yeni isimler ise Berk Hacıgüzeller, Hüseyin Mican, Ahmet Cihat Kumuşoğlu, Hakan Kalkavan, Şafak Mahmutyazıcıoğlu ve Candaş Tolga Işık oldu.

Başkan Orman: "Beşiktaş'ın en önemli gündemi şampiyonluk"

Şampiyonluk heyecanı yüzünden seçimin gündem dışı kaldığını belirten Orman, "Yönetime girmek isteyen çok isim oldu. Listeyi hazırlarken önümüzdeki dönem daha iyi hizmet edeceğimiz bir liste hazırlamaya çalıştık. Bu sezonu şampiyon bitirdiğimiz takdirde Beşiktaş'ın önünde çok önemli bir 3 sene olacak. Beklentiler yukarıya çıktı. Onları yerine getirmek için daha icraat ağırlıklı bir yönetim kurduk. Yönetimden ayrılan arkadaşlarımıza hizmetleri için teşekkür ediyorum. Yeni arkadaşlarımıza da hayırlı olsun diyorum" şeklinde konuştu.

Seçime tek aday olarak girmesinin bazı avantajları ve dezavantajları olduğunu ifade eden Orman, "Seçimde başka adayların olmasını isterdim. Tek aday olmak camiamızın yönetime ve bana duyduğu güveni gösteriyor. Bu da beklentinin büyük olduğu anlamına geliyor. En büyük hatalar kendinizi kendinizi çok kuvvetli gördüğünüz zamanlarda yapılırmış. Yapılacak çok işimiz var. Artık tecrübeli bir kadroyuz. Bu da bir avantaj" şeklinde konuştu.

Fikret Orman'ın asıl yönetim listesinde şu isimler bulunuyor:

Ahmet Nur Çebi, Umut Güner, Deniz Atalay, Metin Albayrak, Ahmet Ürkmezgil, Erdal Torunoğulları, Emre Berk Hacıgüzeller, Hüseyin Mican, Ahmet Cihat Kumuşoğlu, Hakan Kalkavan

Yedek listede ise şu isimler yer alıyor:

Hakan Özköse, Erdal Karacan, Şafak Mahmut Yazıcıoğlu, Candaş Tolga Işık, Emre Kocadağ

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Kupa Arena'ya Gelmeyecek

Manşet

Haberler