Künefe İzdihamında Yumruklar Konuştu

Künefe İzdihamında Yumruklar Konuştu

Hatay'ın Kurutuluşunun 69.'uncu Yıldönümünde Antakya Belediyesi'nin Düzenlediği Festivalde Yapılan 50 Metre Uzunluğundaki Künefenin Dağıtımında Yaşanan İzdihamda Yumruklar Konuştu.

Künefe İzdihamında Yumruklar Konuştu

Hatay'ın kurutuluşunun 69.'uncu yıldönümünde Antakya Belediyesi'nin düzenlediği festivalde yapılan 50 metre uzunluğundaki künefenin dağıtımında yaşanan izdihamda yumruklar konuştu.

Atatürk Caddesi'nde 50 metre uzunluğundaki künefenin şerbetini Hatay Valisi Nusret Miroğlu ile Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu döktü.

Höyük kardeşler tarafından yapılan künefede 600 kilo kadayıf, 280 kilo peynir, 350 kilo şeker ve 80 kilo tereyağı kulanıldı. 5 bin kişiye ikram edilecek miktarda yapılan künefenin dağıtımında ise 30 özel güvenlik görevlisi, 40 çevik kuvvet polisi ve 20 zabıta görev almasına rağmen izdiham yaşandı, ayak altında kalan çocuklar ağladı. Çocukları ezilmekten çevik kuvvet polisleri kurtardı.

5 bin kişiye yetecek kadar yapılan künefeden alabilmek için bir özel güvenlik görevlisi ile vatandaş arasında yumruklar konuştu.

Özel güvenlik görevlisi vatandaşa yumruk attı. Yine etraftaki vatandaşlar araya girerek kavganın büyümesini önlendi.

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, yapılan 50 metre uzunluğundaki künefenin Gunieses rekorlar kitabına girmesi için künefeyi yapan Kral Künefenin sahibi M.Cahit Höyük'e tavsiyede bulundu. Höyük ise böyle bir müracaatları olduğunu, ancak dünyanın bu tatlıyı peynir tatlısı olarak tanıdığını, künefe olarak tanımadığı için kabul müracaatlarının kabul olmadığını aktardı. Höyük, "Biz de peynir tatlısı olarak Günieses rekorlar kitabına girmesini kabul etmedik, müracaat etmedik" dedi.