Kumluca'lı Bayanlar Her Cuma Çeyiz Pazarı Kuracaklar

Kumluca'lı Bayanlar Her Cuma Çeyiz Pazarı Kuracaklar

Antalya'nın Kumluca Belediyesi'nin Organize Ettiği ve Kumluca İlçe Halk Eğitim Merkezi ile Özel Kurslarda Eğitim Alan Bayanların Açtığı "El Emeği Göz Nuru Çeyiz' Sergisi Büyük İlgi Topladı.

Kumluca'lı Bayanlar Her Cuma Çeyiz Pazarı Kuracaklar

Antalya'nın Kumluca Belediyesi'nin organize ettiği ve Kumluca ilçe Halk Eğitim Merkezi ile özel kurslarda eğitim alan bayanların açtığı "El emeği göz nuru çeyiz'' sergisi büyük ilgi topladı.

Kumluca Kültür Han'da açılışı yapılan sergide ev hanımlarının, ev ve kursta öğrendikleri nakış ve el işçiliği emeklerini sergileme ve pazarlama imkânına kavuştu. Açılışta konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, dışarıda çalışma ve üretme imkânı bulamayan bayanlara sağladıkları bu imkanlarla kendilerine öz güven ve ailelerine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Bayanlardan kursların devam etmesi için gelen talep üzerine bu işe çok sevindiğini ifade eden başkan Çetinkaya "Her Cuma kurulan pazar yerinin yanında bulunan bu yerimizi Kumluca'lı bayanlara ücretsiz olarak tahsisi edeceğiz. Onlara ürettikleri malzemeleri burada satarak ailelerine ve kendilerine iş imkanı sunuyoruz'' dedi.

Daha sonra törene katılan protokol üyeleri tarafından kurslarda başarı gösteren bayanlara sertifika verildi. Törene Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Emniyet Müdürü Mehmet Dönmez ve protokol üyeleri katıldı.