Kumluca'daki Orman Yangınları

Kumluca'daki Orman Yangınları
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Kumluca ilçesinde üç gün süreyle farklı noktalarda devam eden orman yangınlarının kontrol altına alınmasının ardından, bölgede ekiplerin soğutma çalışması sürüyor.

Kumluca ilçesinde üç gün süreyle farklı noktalarda devam eden orman yangınlarının kontrol altına alınmasının ardından, bölgede ekiplerin soğutma çalışması sürüyor.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yangın bölgesindeki ekipleri ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yangından etkilenen vatandaşların öncelikle acil ihtiyaçlarının tespitinin yapılarak giderilmesi yönünde çalıştıklarını ifade eden Çetinkaya, bu konuda Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerinin sahada tespit çalışması yaptıklarını söyledi.

Kumluca Belediyesi olarak kendilerinin de Büyükşehir Belediyesiyle ihtiyaçların karşılanması konusunda ortak çalışma yürüttüklerini kaydeden Çetinkaya, "Yangınlar kontrol altına alındı, soğutma çalışmalar devam ediyor. Bunun dışında yangın bölgesinde öncelikle evleri etkilenen vatandaşlarımızı tespit ederek acilen bu vatandaşlarımızın barınma ve temel yaşam ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Şu ana kadar Adrasan Mahallemizde yangından evleri etkilenen vatandaşlarımız için ilk etapta 5 konteyner ev konulacak. Erentepe Mahallemizde de yine aynı şekilde yangından etkilenen vatandaşlarımız için konteyner ev temin edeceğiz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından bugün içinde konteyner evler yangın bölgesine ulaştırılacak." dedi.

- Başkan Çalık'tan geçmiş olsun ziyareti

Öte yandan Kumluca'daki yangın nedeniyle ilçeye gelen Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'ya geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Belen Mahallesi'ndeki yangın komuta merkezini ziyaret eden Çalık ve Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, burada Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez'den yangının son durumu hakkında bilgi aldı.

Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Kumluca'da ilk yangının başladığı andan itibaren, yangınları söndürme çalışmalarına havadan ve karadan Orman Genel Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Antalya Büyükeşhir Belediyesi itfaiye ekipleri ve vatandaşların katılarak seferber olduklarını söyledi.

Bölgedeki rüzgarın sürekli yön değiştirmesi, bazı arazi koşullarının uygun olmamasının yangına müdahaleyi zorlaştırdığını ifade eden Üzmen, buna rağmen ekiplerin cansiparane bir şekilde çalışarak yangınları kontrol altına aldıklarını, bölgede soğutma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title