Kumluca'daki Orman Yangını

Kumluca'daki Orman Yangını

Geniş bir alanda etkili olan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor
Yangında bölgedeki köylülere ait bazı seralar, samanlıklar ve traktör römorkları zarar gördü

Kumluca'daki Orman Yangını

Antalya'nın Kumluca ilçesinde çıkan ve geniş bir alanda etkili olan orman yangınını söndürme çalışmaları sürüyor.

Kumluca ilçesine bağlı Karacaören köyü yakınlarında öğleden sonra çıkan orman yangını, geniş bir alanda devam ediyor. Yangından, Karacaören köyünün bazı mahalleleri de etkilendi. Köylülere ait bazı seralar, samanlıklar ve traktör römorkları zarar gördü.

Yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Köylüler de yangın söndürme çalışmalarında ekiplere destek veriyor. Evlerine alevlerin yaklaşması üzerine bazı vatandaşların kendi imkanlarıyla alevlere müdahale ettiği görüldü.

AA muhabirinin Antalya Orman Bölge Müdürlüğü yetkillerinden aldığı bilgiye göre, 2 uçak, 5 helikopter, 30 arazöz, 8 su tankı ve yaklaşık 200 personelin müdahale ettiği yangın çevreye yayılmaya devam ediyor.

Rüzgarın yön değiştirmesi durumunda bazı yerleşim alanlarının risk altında kalabileceğini belirten yetkililer, şu an itibariyle yerleşim yerlerinin boşaltılmadığını ifade etti. Yetkililer, yangının yerleşim alanlarına sıçramaması için iş makineleriyle setler oluşturulduğunu kaydetti.

Yangında ilk belirlemelere göre 100 hektarın üzerinde bir alanın zarar gördüğünü ifade eden yetkililer, yangının kontrol altına alınması için yoğun çaba sarfettiklerini belirtti. - Antalya