Kumluca'da Kadın Çiftçiler Yarışması
Haberler » Yerel » Kumluca'da Kadın Çiftçiler Yarışması - Haberler

Kumluca'da Kadın Çiftçiler Yarışması

Antalya'nın Kumluca İlçesinde, Kadın Çiftçiler Yarışıyor Adlı Bilgi Yarışması Yapıldı.

Kumluca'da Kadın Çiftçiler Yarışması

Antalya'nın Kumluca ilçesinde, Kadın Çiftçiler Yarışıyor adlı bilgi yarışması yapıldı.

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığınca düzenlenen ve Antalya Tarım İl Müdürlüğü Çiftçi Eğitimi Yayım Şubesi koordinatörlüğünde, bu yıl sekizincisi düzenlenen yarışmanın finalini Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Emniyet Müdürü Nail Çetinkaya, Tarım İlçe Müdürü Erdem Erman, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar izledi.

Kumluca Tarım İlçe Müdürü Erdem Erman, yarışmanın açılışında yaptığı konuşmada, bu yarışmada format değişikliği nedeniyle yarışmacıların bireysel olarak yarıştıklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl yapılan yarışmalarda Kumluca'lı kadın çiftçilerin Türkiye finaline kadar yükseldiklerini anımsatan Erman, bununda Kumluca'nın tarım konusundaki gelişmesini gösterdiğini belirtti.

Bu yılki yarışmaya beş kadın çiftçinin katıldığını hatırlatan Erman,

"Buradan birinci olacak kadın çiftçimiz, Antalya'da yapılacak il birinciliği yarışmasında ilçemizi temsil edecek. Ben öyle inanıyorum ki, bu yılda Kumluca'lı kadın çiftçimiz, geçtiğimiz yıl ki gibi başarı göstererek ilçemizi Türkiye finalinde temsil edecektir" dedi.

İki grupta yapılan yarışmanın jüri üyeliklerini Antalya Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Ali Ulvi Büyüksoy, Ziraat Mühendisleri İsa Akşit, Hürriyet Atçakarlar ve Veteriner Hekim Tamer Pak yaptı.

Yarışmada, 15 sorudan 12'sine doğru cevap veren Hızırkahya köyünden Sevim Parlak birinci olurken, yine dokuz soruya cevap veren Hızırkahya köyünden Birgül Sarı da ikinci oldu.Yarışmanın üçüncüsünü belirlemek için sorulan yedek sorulara yarışmacıların eşit cevap vermesi sonucu kura çekimi yapıldı. Kura çekimi sonunda Altınyaka köyünden Fatmana Özdemir yarışmada üçüncü oldu.

Dereceye giren yarışmacılara ilçe Kaymakamı Salih Işık, Emniyet Müdürü Nail Çetinkaya ve ilce Müftüsü Mehmet Yaman tarafından çeşitli ödüller verildi.

Yarışma sonunda kısa bir açıklama yapan yarışmanın birincisi Sevim Parlak, geçen yıl olduğu gibi bu yılda ilçe birincisi olduğunu ve Antalya'da yapılacak yarışmada Kumluca'yı temsil edeceğini söyledi.

- ANTALYA

Kaynak: AA

Manşet

Haberler