Kumluca'da Başpehlivan Recep Kara Oldu

Kumluca'da Başpehlivan Recep Kara Oldu

05.05.2014 12:31 | Son Güncelleme: 05.05.2014 12:31
Kumluca'da Başpehlivan Recep Kara Oldu

52 BAŞPEHLİVAN GÜREŞTİ Karatepe Stadı'nda 14 kategoride yapılan güreşlerde, 52 başpehlivan olmak üzere toplam 839 güreşçi mücadele etti.

52 BAŞPEHLİVAN GÜREŞTİ

Karatepe Stadı'nda 14 kategoride yapılan güreşlerde, 52 başpehlivan olmak üzere toplam 839 güreşçi mücadele etti. Elemeler sonucunda başpehlivanlık yarışmasında finalde Osman Aynur ile Recep Kara mücadele etti. Yaklaşık 15 dakika süren karşılaşmada bel fıtığı nedeniyle ağrı çeken Osman Aynur'un müsabakadan çekildi. Aynur'un çekilmesiyle Recep Kara başpehlivan olurken, Osman Aynur ikinci, Hasan Tuna ve Ali Rıza Kaya ise üçüncü oldu.

BAŞPEHLİVAN RECEP KARA

Başaltı güreşlerinde Serkan Serttürk birinci, Davut Cansel ikinci olurken, büyük orta boyda Şah Ali Kurt birinci, Nedim Görel ikinci, Hasan Borucu ve Ertuğrul Dağdeviren 3'ncü oldu. Güreşlerin sonunda dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından madalya ve çeşitli hediyeler verildi. Başpehlivan Recep Kara'ya 'altın kemeri', Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, Kaymakam Canan Hançer Baştürk, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ile eski güreş ağası Yasin Çetin taktı.

GÖZÜNÜ KIRKPINAR'A DİKTİ

Başpehlivan Recep Kara, müsabakayı kazandığı için mutlu olduğunu, güreş sezonuna iyi bir başlangıç yaptığını belirterek, Kırkpınar güreşlerinde de başpehlivan olmak için mücadele edeceğini kaydetti. Belediye Başkanı Çetinkaya da Kumluca güreşlerinde derece yapan güreşçilerin Kırkpınar güreşlerinde de belirleyici rol oynadığını vurguladı. Çetinkaya, Recep Kara umarım Kırkpınar'da da derece yapar ve geleneğimiz bozulmaz dedi.

AĞALIK İÇİN ADAY ÇIKMADI

Güreş ağalığı için 150 bin lira taban fiyatla açık arttırma açıldı. Açık artırmaya kimse katılmadığı için güreş ağası seçilmedi. Başkan Çetinkaya, son 5 yıldır güreş ağalığını alan işadamı Yasin Çetin'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Çetinkaya, Güreşlerin yapılmasında emeği geçen tüm sponsorlar bizim gözümüzde güreş ağasıdır. Bu yıl ağalık Kumluca Belediyesi'nde kaldı dedi.

Kumluca'da Başpehlivan Recep Kara Oldu
Kumluca'da Başpehlivan Recep Kara Oldu
Kumluca'da Başpehlivan Recep Kara Oldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title