Kumluca'da "Ağalar Parkı" Hizmete Açıldı
Advertisement

Kumluca'da "Ağalar Parkı" Hizmete Açıldı

28.04.2012 19:44 | Son Güncelleme: 28.04.2012 19:44
Kumluca'da

Kumluca'da açılışı yapılan Ağalar Parkı'nda 3 yıl üst üste güreş ağası seçilenlerin büstü yapılacak.

Kumluca'da açılışı yapılan Ağalar Parkı'nda 3 yıl üst üste güreş ağası seçilenlerin büstü yapılacak.

Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Ağalar Parkı'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Kumluca'nın gelişen ve büyüyen bir ilçe olduğunu, bu gelişim ve büyümeyi de her alanda hissettirdiğini söyledi. Belediye tarafından yaptırılan parka "Ağalar Parkı" isminin verilmesini de çok anlamlı bulduğunu ifade eden Işık, emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da belediye olarak halkın sosyal donatı alanlarını arttırmak için çalıştıklarını, bu anlamda Kumluca'da büyük mesafeler katettiklerini belirtti. Son olarak Kumluca-Antalya kara yolu üzerindeki bu parkı oluşturduklarını anlatan Çetinkaya, şunları söyledi:

"Bu parkımızı oluştururken, bir isim arayışı içine girdik ve bu parkın isminin ilçemizde düzenlediğimiz yağlı pehlivan güreşlerimizde ağalık kazanan hayırsever insanlarımıza vefa duygusu olarak 'Ağalar Parkı' olmasını kararlaştırdık. Ayrıca güreşlerimizde 3 yıl üst üste ağalık kazanan ağalarımıza altın kemer veriyorduk, bir de bu parka büstlerini dikerek isimlerini ölümsüzleştirmek istedik."

Park içinde çeşme, mescit, dinlenme alanları bulunduğunu ifade eden Çetinkaya, parkta 2005-2008 yıllarının güreş ağası Coşkun Sönmez ve 2010-2012 yıllarının güreş ağası Yasin Çetin'in de büstlerinin bulunduğunu bildirdi.

Konuşmaların ardından Ağalar Parkı'nın açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi.

- ANTALYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title