Kumluca Beldesi'nde Okullar Hayat Olsun Projesi Başlatıldı
Haberler » Güncel » Kumluca Beldesi'nde Okullar Hayat Olsun Projesi Başlatıldı - Haber

Kumluca Beldesi'nde Okullar Hayat Olsun Projesi Başlatıldı

Bartın'ın Ulus ilçesi Kumluca Beldesinde "Okullar Hayat Olsun" projesi başlatıldı.

Kumluca Beldesi'nde Okullar Hayat Olsun Projesi Başlatıldı

'ın ilçesi Beldesinde "Okullar Hayat Olsun" projesi başlatıldı. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nda başlatılan proje çerçevesinde düzenlenen ahşap dekorasyon ve boyama kursu sergisine katılan Vali , "Okullar Hayat Olsun" projesi okul ve öğretmenlerle, o yörede yaşayan herkesin barışma projesidir. Bizde maalesef okullar öğleden sonra kapanır, yazın kapalıdır. Bu proje ile okullar artık 24 saat açık kalacaktır. Yaşlı, genç, kadın, erkek kim ne istiyorsa okullarımızdaki imkanlar, kütüphane, salonu, internet hizmeti, öğretme ve öğrenme imkanıyla her türlü hizmetiyle sizin emrinizdedir. Okuldan, öğretmenden toplum olarak daha çok faydalanmalıyız" dedi.

Kursa katılanları tebrik eden Vali İsa Küçük, projeyi sahiplenerek hızla hayata geçiren Kumluca Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu müdürü Meriyet Altun, olmak üzere eğitimcilere, kursiyerlere, velilere, Kumlucalılara ve belediye başkanına teşekkür ettiğini ifade etti. Kumluca ve yöredeki eğitim sürecini yakından takip ettiğini belirten Vali İsa Küçük "buradaki gelişmeler beni her zaman heyecanlandırmıştır. Göreve başladığım zaman liseye giriş sınavlarını 1 öğrenci kazanıyordu. Şimdi sınava giren herkes önemli liselerimize giriyor. Buradan tıp okuyan, mühendislik, hukuk okuyan üniversiteye giden öğrencilerimiz var. Hepsini kutluyorum. Onlara destek olan öğretmen ve velilerine de teşekkür ediyorum" dedi. Vali İsa Küçük, ayrıca 1/A sınıfı öğretmeni Rumi Kaya'nın öğrencileri tarafından oynanan Kafkas Halk Oyunları ekibini de kutladığını ifade etti.

"Okullar Hayat Olsun" projesi çerçevesinde düzenlenen ahşap dekorasyon ve boyama kursu sergisine, Bartın Valisi İsa Küçük, Ulus Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Bostancı, Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Önder Yılmaz, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Kumluca Belediye Başkanı Metin Çetin, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler