Kumlama Atölyesinde Kompresör Patladı: 1 Ölü 1 Yaralı

Kumlama Atölyesinde Kompresör Patladı: 1 Ölü 1 Yaralı

Büyükçekmece'de Kumlama Atölyesinin Kompresör Kazanı Bilinmeyen Bir Nedenle Patladı. Tek Katlı Baraka Atölyenin Tavanını Delen Patlamada İşçilerden İsmail Aslan (33) Olay Yerinde Hayatını Kaybetti. İşçi Bekir Çiçen (45) de Ağır Yaralandı.

Kumlama Atölyesinde Kompresör Patladı: 1 Ölü 1 Yaralı

Büyükçekmece'de kumlama atölyesinin kompresör kazanı bilinmeyen bir nedenle patladı. Tek katlı baraka atölyenin tavanını delen patlamada işçilerden İsmail Aslan (33) olay yerinde hayatını kaybetti. İşçi Bekir Çiçen (45) de ağır yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay Mimarsinan Mahallesi Eski Silivri Caddesi'nde saat 19.30 sularında meydana geldi. İşçiler İsmail Aslan ve Bekir Çiçen yetiştirilmesi gereken bir tanker üzerinde çalışmak için mesaiye kaldı. Aracın boyasının zımparalanması için kompresörle kumlama yapıldığı sırada, kompresör kazanı aniden patladı. Aslan ve Çiçen patlamanın etkisiyle metrelerce öteye savruldu. Parçalanan kazanın parçaları etrafa saçıldı. İsmail Aslan olay yerinde hayatını kaybetti. Yıkıntıların arasından itfaiye ekipleri tarafından kurtarılan Çiçen ise ambulansla Büyükçekmece'deki Kolon Hastanesi'ne kaldırıldı. Çiçen'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri patlamanın meydana geldiği atelyeye şerit çekerek, muhafaza altına aldı. İncelemelerde bulunan Olay Yeri İnceleme ekipleri delil topladı.

Patlamanın büyük bir gürültüyle meydana geldiğini belirten görgü tanıkları, işçilerin bedeninin patlamanın şiddetiyle metrelerce savrulduğunu söyledi. Görgü tanıkları olayda bir kişinin hayatını kaybettiğini, bir kişinin ise ağır yaralandığını ifade etti.

Polis patlamayla ilgili ihmal olup, olmadığını araştırıyor.

Kaynak: CHA