'Kumbaramda Kitap Var' Kampanyası

'Kumbaramda Kitap Var' Kampanyası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin İl Genelindeki Liselerde Kütüphane Kurmak Amacıyla Başlattığı 'Kumbaramda Kitap Var' Kampanyası Kapsamında Liselerdeki Sınıflara Kumbara Konuldu

'Kumbaramda Kitap Var' Kampanyası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin il genelindeki liselerde kütüphane kurmak amacıyla başlattığı 'Kumbaramda kitap var' kampanyası kapsamında liselerdeki sınıflara kumbara konuldu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 'Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı' kapsamında liselerde kütüphane kurulması için bir süre önce çalışma başlatıldığı belirtildi. Bu amaçla 'Kumbaramda kitap var' kampanyasının başlatıldığı anımsatılan açıklamada, 'Kampanya kapsamında Kocaeli'de bulunan tüm liselere kumbara dağıtıldı. Öğrencilerin bu kumbaralara bağışladığı paralar ile okullarına kitap kazandırmalarının hedeflendiği kampanya ile gençlerin kitapların sihirli dünyasına girmeleri sağlanacak' ifadelerine yer verildi.

Yarımca Lisesi Müdürü Hasan Özer, öğrencilerin harçlıklarından biriktirdikleri paraları sınıflarındaki kumbaraya atarak kendi paralarıyla kitap satın almış olacaklarını belirterek, böylece hem okul kütüphanesine katkıda bulunacaklarını hem de farklı kitapları okuma şansı yakalayacaklarını ifade etti.

(FTH-ÖY-KAK) - KOCAELİ

Kaynak: AA