Kulüplerarası Puanlı Bisiklet Yol Yarışları

Kulüplerarası Puanlı Bisiklet Yol Yarışları

Kulüplerarası Puanlı Bisiklet Yol Yarışları, 20 Kulüpten 145 Sporcunun Katılımı ile Mersin'in Silifke İlçesinde Yapıldı.

Kulüplerarası Puanlı Bisiklet Yol Yarışları

Kulüplerarası Puanlı Bisiklet Yol Yarışları, 20 kulüpten 145 sporcunun katılımı ile Mersin'in Silifke ilçesinde yapıldı.

İki gün süren yarışlar Genç Erkekler, Masterlar Erkekler, Büyük Bayanlar ve Genç Bayanlar kategorilerinde Silifke-Mersin karayolunda gerçekleştirildi.

Genç erkekler kategorisi 80 kilometrede Manisaspor'dan Muhammet Keleş birinci, Kocaeli Brisa Spor'dan Berkay Aktaş ikinci, Manisaspor'dan Emre Şahin üçüncü oldu.

Master erkekler (A) kategorisi 60 kilometrede MKE Ankaragücü'nden Turgay Germen birinci, Kocaeli Gençlikspor'dan Salih Korkmaz ikinci, Çorum Belediyespor'dan Zafer Yalın üçüncü geldi.

Master erkek (B) kategorisi 60 kilometrede ise Ankara Yapıspor'dan Ahmet Hidayet Akyürek birinci olurken, Kocaeli Gençlikspor'dan Mehmet Bozdemir ikinciliği, Alanya Doğa Sporları'ndan Martin Bernhart üçüncülüğü elde etti.

Büyük Bayanlar kategorisi 60 kilometrede Kocaeli Brisaspor adına yarışan sporculardan Gamze Ayaz birinci, Esra Kürkçü ikinci, Gül Çelebi de üçüncü oldu.

Genç Bayanlar kategorisi 40 kilometrede Kocaeli Gençlikspor'dan Beste Nur Keleş ilk sırayı aldı. Sakarya Telekom Spor'dan Merve Demircioğlu'nun ikinci geldiği kategoride Alanya Belediyespor'dan Bikem Özdemir üçüncü oldu.

-KRİTERYUM YARIŞLARI-

Silifke Kapalı Pazar Yeri'nde yapılan kriteryum yarışlarında ise Genç Erkekler kategori 30 kilometrede Manisaspor'dan Salih Yerli birinciliği, Kocaeli Brisaspor'dan Feritcan Şamlı ikinciliği, aynı kulüpten Burak Gül de üçüncülüğü elde etti.

Master erkek (A) kategorisi 24 kilometrede Tüfekçi Spor Kulübü'nden Enver Soyel birinci, MKE Ankaragücü'nden Turgay Germen ikinci, Kocaeli Gençlikspor'dan Salih Korkmaz üçüncü oldu.

Master erkek (B) kategorisi 24 kilometrede Kocaeli Gençlikspor'dan Mehmet Bozdemir birinci geldi. Ankara Yapı Spor Kulübü'nden Ahmet Hidayet Akyürek'in ikinci olduğu kategoride Alanya Doğa Sporları'ndan Martin Bernhart bitiş çizgisine üçüncü geldi.

Genç Bayanlar kategorisi 18 kilometrede Kocaeli Gençlikspor'dan Beste Nur Keleş'in birinciliği elde ederken, Sakarya Telekomspor'dan Ayşenur Turgut ikinci, Alanya Belediyespor'dan Ümran Aslan üçüncü oldular.

Büyük bayanlar kategorisi 24 kilometrede ise Kocaeli Brisaspor'dan Merve Tayfun birinci, Gül Çelebi ikinci, Esra Kürkçü de üçüncü sırada yer aldı.

- MERSİN

Kaynak: AA