Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Yapıldı

Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı, İstanbul'da Yapıldı.

Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Yapıldı

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı, İstanbul'da yapıldı.

Vakfın Gayrettepe'deki yeni ofisinde, Aziz Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündemdeki maddeler görüşüldü. Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ, toplantıda yeni sezon öncesi düzenlemeyi düşündükleri Kulüpler Birliği Kupası ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) ana statüsüyle ilgili görüşmeler yaptıklarını söyledi.

2008-09 sezonu öncesi 'Kulüpler Birliği Kupası' adı altında bir gün sürecek turnuva düzenlemek istediklerini kaydeden Gümüşdağ, "Bu turnuvanın sponsorluğu için Avea yetkilileri bir görüşme yapıldı. Görüşmeler sürecek. Her kulüpten 3-4 oyuncunun katılacağı, sabah başlayıp akşam bitecek bir turnuva düzenlemek amacındayız. Bu turnuva, lig öncesi futbolcuların kaynaşması açısından da olumlu olacak" ifadelerini kullandı.

Toplantıda, mali kongrede oylanacak ana statü ile ilgili ön taslağı da değerlendirdiklerini dile getiren Gümüşdağ, yarın vakıf başkanı ile birlikte TFF Başkanı'nı ziyaret edip ana statü ile ilgili bir görüşme yapacaklarını belirterek, "Federasyon ile belli konularda paylaşacağımız şeyler var. 10 veya 15 maddeyi istişare etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu konularda başkanlar görüşlerini dile getirdi. Biz de bunları federasyonumuzla paylaşacağız" diye konuştu.

Gümüşdağ, yarın yapılacak görüşmenin ardından vakıf olarak mali kongreden bir gün önce veya bu hafta içinde bir kez daha toplanacaklarını sözlerine ekledi.

(KÇ-KÇ-S)