Kulüpler Birliği ile Tff Toplantısı Arasında Yapılacak Toplantı Ertelendi

Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) Arasında Çarşamba Günü Yapılacağı Açıklanan, Yabancı Kontenjanı Konusunun Çözüme Kavuşturulacağı Toplantı İleri Bir Tarihe Ertelendi.

Kulüpler Birliği ile Tff Toplantısı Arasında Yapılacak Toplantı Ertelendi

Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasında Çarşamba günü yapılacağı açıklanan, yabancı kontenjanı konusunun çözüme kavuşturulacağı toplantı ileri bir tarihe ertelendi.

Konuyla ilgili Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, "Yabancı statüsündeki oyuncular konusunda detaylı bir rapor hazırlayan Türkiye Futbol Federasyonu, İstanbul'da yapılması kararlaştırılan toplantıya, Haluk Ulusoy başkanlığında, aralarında Yönetim Kurulu üyeleri ve uzmanların da bulunacağı geniş bir kadroyla katılmayı planlamıştır. Ancak Kulüpler Birliği, bugün farklı bir talepte bulunmuş ve anlaşılamayan bir nedenle, yeri ve tarihi önceden saptanan bu toplantının 20 Haziran'da Ankara'da

yapılmasını istemiştir. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, söz konusu tarihte günü önceden belirlenen bir başka toplantıya katılacağından bu talebe olumsuz yanıt vermiştir. Bu gelişmenin ardından, Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği arasında yapılacak toplantı ileri bir tarihe ertelenmiştir" ifadelerine yer verildi.

(MFS-SN-SN-S)

Kaynak: İHA