Kulüpler Arası Bisiklet Yol Yarışları'nın İlk Etabı Tamamlandı

Kulüpler Arası Bisiklet Yol Yarışları'nın İlk Etabı Tamamlandı

"31. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali" kapsamında düzenlenen Kulüpler Arası Puanlı (KAP) Bisiklet Yol Yarışları'nın ilk etabı sona erdi.

Kulüpler Arası Bisiklet Yol Yarışları'nın İlk Etabı Tamamlandı

Çok sayıda ilden gelen yarışmacılar birincilik için 110 kilometrelik zorlu yolda ter döktü.

Ankara yolunda başlayan yarışların startını Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül yaptı. Yarışları Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan ile Bisiklet İl Temsilcisi Selim Yetişgen takip etti. Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, yarışlara Türkiye'nin en iyi bisikletçilerinin katıldığını, KAP Yol Yarışlarının tüm kategorilerinin bu yarışlarda yapılacağını söyledi. Gül, Türkiye genelinde 600 kadar sporcunun yarışmalara katıldığını sözlerine ekledi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun 2011 yılı faaliyet programında yer alan KAP Bisiklet Yol Yarışları'nın birinci etabında genç erkek kategorisinde Konya Torku Şekerspor'dan Mehmet Ali Arıcı 75 puanla birici, Kocaeli Brisaspor'dan Lütfullah Tanrıverdi 50 puanla ikinci, Manisaspor'dan Vahit Saygın ise 35 puanla üçüncü oldu.

Ankara yolunda başlayan 110 kilometrelik büyük erkek kategorisinde ise Kocaeli Brisaspor'dan Mert Mutlu birinci, Konya Torkuspor'dan Mustafa Sayar ikinci, Kocaeli Brisaspor'dan Miraç Kal ise üçüncü oldu.

Günün son yarışı olan 40 kilometrelik Yıldız B kategorisinde de Konya Çumra Belediyespor'dan Ömer Zengin birinci, Konya Selçuklu Belediyespor'dan Süleyman Koç ikinci, Emre Torun üçüncülük derecesi aldı.

Kaynak: CHA